Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam140
Toplam Ziyaret1262111
HABER VİDEOLARI
Yılmaz Aydoğan
yaydogan33@gmail.com
NASIL YAPSAK, NEREDEN BAŞLASAK ?
08/06/2015

Birkaç gün önce, Karaisalı Haber Sitesi’nin yöneticisi değerli dostum Sayın Vahit Şahin’le Karaisalı’da yapılabilecek “kalkınma amaçlı çalışmalar” üzerinde sohbet ederken:

“- Karaisalı Haber sitemizde yazamaz mısınız? Eğer yazarsanız, bu konuları başta Karaisalılılar olmak üzere daha geniş kitlelerle paylaşmış olursunuz,” dedi.

Ben de:

“- Sohbetimizin geleceğe yönelik hayallerimiz üzerine olduğunu, oysa benim yaşımda birinin hayallerinden çok anıları olduğunu, yazarsam daha çok anılar üzerine yoğunlaşabileceğimi,” söyledim.

Kendisi:

“- Anılardan da çıkartılacak dersler olduğunu ve yazmamın bu anlamda faydalı olacağına inandığını,” ifade etti.

“- Düşüneyim” dedim.

……………………………………..

İşte şimdi –eski deyimle- daktilo başındayım. Daktilo değil tabii, doğrusu PC (personal computer) başındayım. Nereden başlamam gerektiğini tartışıyorum kendi kendimle.

Derler ki, “gençler hayalleriyle ihtiyarlar anılarıyla yaşar”. Ben kendimi değerlendiriyorum da, ülkem ve insanlarım yani milletim üzerine oldukça çok hayalim var.  Hayal kurmadan proje geliştiremezsin. Hayal kurmadan üretemezsin. Hayal kurmadan yazamazsın. Hayal kurmadan aşık bile olamazsın. Hayal kurmadan yaşayamazsın!  O sebeple hayallerimiz olacak gelecek üzerine, güzellik üzerine, barış üzerine, dostluk üzerine; üretmek, gelişmek, kalkınmak ve mutlu olmak üzerine.

Öte yandan geride kalan 57 yılda biriktirdiğim o kadar çok anı var ki dağarcığımda paylaşılacak. Bunlar genelde, “Doğrucu Davut” misali çoğu kimsenin yapmaktan sakındığı, “çalıyı dolandığı” anlarda bile olayların üzerine “bodoslama giden” birinin yaptıkları. … Kurulu düzende “aykırı fiiller”dir pek çoğu. Ve hatta suçtur bazılarının icrası, mevcut sistem içerisinde.  Ama okuyucunun da okuduğunda değerlendireceği pek çok eylem, kendi özel şartları içerisinde yapılması gerekendir. 

Diyeceğim şu ki, 6 yıl ilkokul öğretmenliği ve yöneticiliği, 14 yıl mülki idare amirliği (kaymakamlık, vali yardımcılığı), 7 yıl özel sektör üst yöneticiliği ve 11 yıl özel işletmeci/işveren olarak çalıştım ve hiçbir işte rol yapmadım. “…mış gibi” davranmadım. Her işin hakkını vermeye çalıştım. Günü geldi takdir edildim. Günü geldi, kurulu çarkın dişlilerine uyum sağlama esnekliğini gösteremediğim için kırıldım dönen çarkın dişlileri arasında. Ama en zor şartlarda bile başımı dik tuttum, öne eğmedim.  Bunların okuyucularla paylaşılması her halde ilgi çekici olacaktır.

Haydi hayırlısı. Vira bismillah!998 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ATATÜRK ÖLDÜRÜLDÜ MÜ? (2) - 30/11/2021
İsmet İnönü, Atatürk’le görüş ayrılığına düştüğünden, 1 Kasım 1937 tarihinde başbakanlık görevinden alınmış ve yerine, daha önce mason locası üyesi olan Celal Bayar getirilmişti.
ATATÜRK ÖLDÜRÜLDÜ MÜ? (1) - 20/11/2021
Türk milletini, son iki yüz yılda Batılıların gözündeki “Hasta Adam” görüntüsünden kurtararak uygar bir toplum; Türk Devletini dostluğuna heves edilen, düşmanlığından çekinilen saygın bir devlet haline getiren Büyük Dahi Atatürk’ün genç denilebilece
MİLLİ DEVLETTEN RANTİYE DEVLETE (5) - 18/11/2021
ÜLKEMDEN ETKİN SİYASETÇİ PORTRELERİ
MİLLİ DEVLETTEN RANTİYE DEVLETE (4) - 16/11/2021
MENDERES DÖNEMİ: KÜÇÜK AMERİKA OLACAĞIZ
MİLLİ DEVLETTEN RANTİYE DEVLETE (3) - 14/11/2021
İNÖNÜ DÖNEMİ: TAM BAĞIMSIZLIĞIN TERKİ (2)
MİLLİ DEVLETTEN RANTİYE DEVLETE (2) - 11/11/2021
İNÖNÜ DÖNEMİ: TAM BAĞIMSIZLIĞIN TERKİ
MİLLİ DEVLETTEN RANTİYE DEVLETE - 06/11/2021
BAŞLARKEN
ÖNCELİĞİMİZ KANAL İSTANBUL DEĞİL KANAL ANADOLU OLMALI - 26/08/2021
Kanal İstanbul’un gereksizliğini tartışmak yerine, - Bu konuda yeterince yayın yapılmıştır,- Kanal Anadolu’nun gerekliliğini tartışmak istiyorum bu yazımda.
BAŞKOMUTANLIK SAKARYA MEYDAN SAVAŞI - 23/08/2021
12 Eylül 1983 Viyana önlerinde bozguna uğradığımız tarih olup o günden sonra hep toprak kaybetmişizdir. 13 Eylül 1921 ise Savaşlar yenilirken Çanakkale gibi pek çok cephe çarpışmalarını kazanmamız göz ardı edilirse, 238 yıl sonra Batılı ülkeler karşı
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.560813.6151
Euro15.374015.4356