Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam177
Toplam Ziyaret899883
HABER VİDEOLARI
Yılmaz Aydoğan
yaydogan33@gmail.com
NASIL YAPSAK, NEREDEN BAŞLASAK ?
08/06/2015

Birkaç gün önce, Karaisalı Haber Sitesi’nin yöneticisi değerli dostum Sayın Vahit Şahin’le Karaisalı’da yapılabilecek “kalkınma amaçlı çalışmalar” üzerinde sohbet ederken:

“- Karaisalı Haber sitemizde yazamaz mısınız? Eğer yazarsanız, bu konuları başta Karaisalılılar olmak üzere daha geniş kitlelerle paylaşmış olursunuz,” dedi.

Ben de:

“- Sohbetimizin geleceğe yönelik hayallerimiz üzerine olduğunu, oysa benim yaşımda birinin hayallerinden çok anıları olduğunu, yazarsam daha çok anılar üzerine yoğunlaşabileceğimi,” söyledim.

Kendisi:

“- Anılardan da çıkartılacak dersler olduğunu ve yazmamın bu anlamda faydalı olacağına inandığını,” ifade etti.

“- Düşüneyim” dedim.

……………………………………..

İşte şimdi –eski deyimle- daktilo başındayım. Daktilo değil tabii, doğrusu PC (personal computer) başındayım. Nereden başlamam gerektiğini tartışıyorum kendi kendimle.

Derler ki, “gençler hayalleriyle ihtiyarlar anılarıyla yaşar”. Ben kendimi değerlendiriyorum da, ülkem ve insanlarım yani milletim üzerine oldukça çok hayalim var.  Hayal kurmadan proje geliştiremezsin. Hayal kurmadan üretemezsin. Hayal kurmadan yazamazsın. Hayal kurmadan aşık bile olamazsın. Hayal kurmadan yaşayamazsın!  O sebeple hayallerimiz olacak gelecek üzerine, güzellik üzerine, barış üzerine, dostluk üzerine; üretmek, gelişmek, kalkınmak ve mutlu olmak üzerine.

Öte yandan geride kalan 57 yılda biriktirdiğim o kadar çok anı var ki dağarcığımda paylaşılacak. Bunlar genelde, “Doğrucu Davut” misali çoğu kimsenin yapmaktan sakındığı, “çalıyı dolandığı” anlarda bile olayların üzerine “bodoslama giden” birinin yaptıkları. … Kurulu düzende “aykırı fiiller”dir pek çoğu. Ve hatta suçtur bazılarının icrası, mevcut sistem içerisinde.  Ama okuyucunun da okuduğunda değerlendireceği pek çok eylem, kendi özel şartları içerisinde yapılması gerekendir. 

Diyeceğim şu ki, 6 yıl ilkokul öğretmenliği ve yöneticiliği, 14 yıl mülki idare amirliği (kaymakamlık, vali yardımcılığı), 7 yıl özel sektör üst yöneticiliği ve 11 yıl özel işletmeci/işveren olarak çalıştım ve hiçbir işte rol yapmadım. “…mış gibi” davranmadım. Her işin hakkını vermeye çalıştım. Günü geldi takdir edildim. Günü geldi, kurulu çarkın dişlilerine uyum sağlama esnekliğini gösteremediğim için kırıldım dönen çarkın dişlileri arasında. Ama en zor şartlarda bile başımı dik tuttum, öne eğmedim.  Bunların okuyucularla paylaşılması her halde ilgi çekici olacaktır.

Haydi hayırlısı. Vira bismillah!656 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SİYASİ AYAK 4: TÜRK DEVLETİNE KARŞI KALKIŞMALAR (2) - 13/12/2019
Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dönemi:
SİYASİ AYAK 3: TÜRK DEVLETİNE KARŞI KALKIŞMALAR - 09/12/2019
15 Temmuz’u farklı adlarla tanımlayanlar var. Kimi onu bir “Darbe teşebbüsü”, kimi “Hükümete yönelik bir darbe”, kimi “Devlete karşı bir kalkışma/isyan”, kimi de “Türk Milleti’nin birliği ve bütünlüğüne yönelik iç savaş çıkartmayı amaçlayan saldırı”
SİYASİ AYAK 2: YANLIŞ ALGI, YANILGI - 06/12/2019
Toplumumuzdaki genel beklenti, eğer “siyasi ayak ortaya çıkarsa tüm karanlık noktaların aydınlanacağı ve FETÖ tehdidinin yok edilebileceği” yönündedir. Sistemli biçimde, “siyasi ayak ortaya çıkartılırsa bu hesabın artık kapanacağı” algısı yayılıyor.
SİYASİ AYAK - 28/11/2019
Son aylarda toplumumuzda ve özellikle siyasi çevrelerde bir tartışmanın süre gitmekte olduğuna tanıklık etmekteyiz.
SONUMUZ ‘KUVEYTİN İŞGALİ’NE BENZEMESİN - 10/10/2019
Yakın Tarihten Bir Kesit:
ALGILAR OLGULAR - 06/10/2019
Geçen hafta Haber Türk TV’de Fatih Altaylı’nın programına çıkan İyi Parti Genel Başkanı Sa
ÇÜRÜMÜŞLÜK -2- - 03/10/2019
(BİR ÖNCEKİ YAZIMIZIN DEVAMIDIR)
ÇÜRÜMÜŞLÜK - 29/09/2019
Diyarbakır’a 4 Haziran 1991 Salı günü mesai bitiminde ulaştık. Yerlerine atandığımız arkadaşlar henüz görevden ayrılmadıkları için vali yardımcısı konutları boşaltılmış değildi.
MAFYA BABASINA SİLAH TAŞIMA RUHSATI - 15/09/2019
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi diğer Vali Yardımcısı arkadaşım Osman Acar Sayın Vali’den bir haftalık izin alarak ayrılınca, yokluğunda onun görevleri de benim üzerime kaldı.
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716