Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam112
Toplam Ziyaret965748
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
SANDIĞA GİDERKEN…
05/06/2015

                              

7 Haziranda 24. Dönem Milletvekili seçimi var. 

Yüce Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yurttaşlarına verdiği demokratik seçme hakkımızı kullanacağız.

7 Haziran Günü, köprüden önceki son virajdır.

Çünkü, 7 Haziran sonrasında Türkiye, çok sıkıntılı bir sürece girecektir. Onarım ya da yıkımla baş başa kalacağımız bir süreç.

O sabah, çağdaş bir Türk Yurttaşı olarak, tertemiz bir kıyafetle – sakal tıraşımı olmuş, kravatımı takmış, ayakkabılarımı boyatmış – düğüne, bayrama gidercesine evimden çıkacağım.

Atatürk Cumhuriyetinin verdiği yurttaşlık görevimi – her ne kadar yürürlükteki Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu, seçilme hakkımızı gasp etmiş, bu hakkımızı Siyasi Parti Başkanlarına vermiş olsa da – yani seçme hakkımı kullanmak ve belki de kerhen oy vermek için evimden çıkacağım.

Merdivenlerden inerken dilimde ve yüreğimde “Ayet-el Kürsi”, ülkemizin, çocuklarımızın, torunlarımızın ve halkımızın aydınlık ve huzurlu geleceği için dualar okuyarak seçim sandığının bulunduğu okula gideceğim. 

Bundan önceki yıllarda sandığa giderken içimde bir coşku, bir heyecan, bir umut olurdu. Oy verdiğim partinin tek başına iktidara geleceğini, günler öncesinden hayal ederek sandığa giderdim. 

Ama bu seçimde asla içimde bir umut ve heyecan yok.

Hani eskiden sadece TRT Televizyonu varken bir banka reklamı vardı. Umarım dostlarımızdan hatırlayanlar olacaktır: “Yok aslında bir farkımız. Ama biz, Osmanlı Bankasıyız!” 

 Aynen o günlerde dönen reklamdaki bankalar gibidir, bugünkü seçim pusulasında yer alan partiler de.. 

Ne var ki, yurttaşlık görevimi yapmak için sandığa gideceğim ve verdiğim oyun nereye gideceğini ve kimlere payanda olacağını tahmin ederek oy pusulasındaki bir amblemin altına “EVET” mührünü basacağım. 

 Böyle bir kuşkuyla oy vermek gerçekten yurtsever ve namuslu bir yurttaş için yürek yakıcıdır.

Maalesef, ben bu seçimde böyle bir iklimdeyim. 

Her şeye rağmen seçimler, Milletimize hayırlı ve uğurlu olsun!..694 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE ŞİİR – 3 - 16/05/2020
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’mizde de olağanüstü durum devam ediyor. Virüs, toplumsal hayatımızı ve ekonomik vaziyetimizi çok kötü etkilemektedir. Buna bir süre daha katlanmamız gerekecektir ama işte o süre ne zaman bitecek belli değildir.
KORONOVİRÜS GÜNLERİ – 2 - 21/04/2020
Tehlikeli durum devam ediyor. Bütün dünya teyakkuz halinde ama tehlikeyi tamamen ortadan kaldıracak bir hal çaresi de bulunmuş değil.
KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE ŞİİR-1 - 27/03/2020
Dünyamızın, bugünlerde neredeyse bütün ülkeleri tehdit eden ve salgın bir hastalık olan koronavirüsü ile başı dertte.
ADALET, BİRGÜN HERKESE LAZIM OLACAKTIR - 11/02/2020
Günlük hayatımızda kullandığımız, yeri gelince örnek verdiğimiz özlü sözler vardır. Her milletin kendi doğal yaşamından, tecrübe ve deneyiminden meydana gelen ve gelecek kuşaklara aktarılan kalıplaşmış sözlerdir bunlar.
KARAİSALI BOZLAĞI* - 30/12/2019
Bilindiği üzere bozlak, uzunhava tarzında söylenen türkülerimize verilen genel bir addır. Çukurova yöremizde ve İç Anadolu Bölgemizde söylenen uzunhavalara bozlak denilmektedir. Gavurdağlarının ötesinde söylenen bu tür uzun havalar da Barak olarak a
NE DÜŞÜNÜYORUM?... - 24/11/2019
23 Haziran 2019 İstanbul Seçimlerinin ardından yazdığım Değerlendirme yazımı bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.
YENİ TÜRK ALFABESİNİN KABUL VE UYGULANMASI… - 01/11/2019
Tarih içerisinde Türkler, Göktürk Alfabesinin dışında da farklı alfabeler kullanmışlardır.
MOTORSİKLETE BİNMEK BIÇAK SIRTINDA YÜRÜMEK GİBİDİR - 18/10/2019
Değerli hemşehrilerim, bu sitede ve bundan önceki dönemlerde Karaisalı Gazetesinde bir köşe yazarı olarak sizlerle birlikte olduk ve olmaya devam ediyoruz.
KARAİSALI ÜZERİNE BİR ŞİİR KLASİĞİ.... - 03/10/2019
Karaisalı, yamaçlarında davar güttüğüm, derelerinde-çaylarında çimdiğim, taşlı-tozlu yollarında “dora” marka lastik ayakkabıyla yürüdüğüm, okula giderken yağmurlarında ıslanıp, bacası tüten ocağında kurulandığım, rüzgârlarında saçlarımı dalgalandırdı
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.78706.8142
Euro7.40137.4310