Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret999064
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
“ EY TÜRKLER!”
19/12/2012

 

 

Değerli Dostlar, yaşlanıyor muyum nedir?

Kıymetli ve saygıdeğer hemşehrilerim ile düzenli olarak bu sütunlarda çok istememe rağmen buluşamıyorum.

Oysa ben, ihtiyarlamayı kabul etmiyorum ve halen genç olduğumu düşünüyorum ama var bir arıza demekki.

Bilgisayarın karşısına geçtiğimde ve bir şeyler yazarak hemşehrilerimle hemhal olmak istediğimde neyi paylaşacağım konusunda çelişkiler yaşıyorum. Umutsuzluk girdabında çalkalanıp duruyorum. Yoz bir tarlada dolaşıp duruyorum sanki.

Karaisalı’nın siyasetine veya yönetim işlerine dair yazacak çok şeyler var ama “zülfü yare” dokunmaktan çekiniyorum.

Çünkü doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar. Kovamasalar da, bazılarının içten içe düşmanlığını kazanıyor, yalan ve iftira oklarına maruz kalıyorsun. Ve bu bağlamda düşman hanende yeni misafirlerin oturduğunu görüyorsun. Hasetlik ve çekememezlik üzülerek belirmeliyim ki, bizim onulmaz ve ezeli bir hastalığımızdır.

Ben, bu kez buradan benim gibi Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine ilişkin kaygı ve endişeler taşıyan hemşehrilerimle en iyisi önemli bir yazıyı paylaşayım. Zira yeni Anayasa yapılması doğrultusunda çalışmalar devam ederken önümüzdeki günlerin Türk Milleti ve Türklük için çok önemli gelişmelere gebe olduğunu unutmayalım.

Yukarıdaki “Ey Türkler!” başlığı, Doç.Dr. Durmuş Hocaoğlu!na ait bir yazının başlığı.

Yeniçağ Gazetesinin eski yazarlarından Rahmetli Doç.Dr. Durmuş Hocaoğlu’nun ( Bayburt, 1948 – İstanbul, 2010) Yeniçağ Gazetesinde yayınlanan bu köşeyazısı, bilgi, görgü ve vizyonun sonucu uyarıcı bir kilometre taşıdır. Bizleri ve sizleri düşünmeye, ileriyi görmeye davet eden ve uykudan uyanmamamızı ve etrafımızda olup bitenleri eleştirel bir gözle değerlendirmemizi isteyen önemli bir yazıdır.

Buyurun birlikte okuyalım:

“ Ey Türkler!

Ya ikinci Endülüs ya da Ergenekon olma çizgisindesiniz. Zira Anadolu, dikkatli olmazsanız sizi boğacak bir tuzağa, İkinci Endülüs’e dönüşmek üzeresiniz.

Ey Türkler!

Milletlerin yükseldiği yerden düştüğünü unutmayınız. Sizler ki, Asya’nın bağrından kopup gelerek Tarihinizin zirvesine burada çıktınız amma burada düşmek üzeresiniz. Burada “efendi” oldunuz, burada “kul” olmak bahtsızlığında kalabilirsiniz.

Ey Türkler!

Tarihte kazananlar ve kaybedenler vardır. Tarih, kaybedenleri değil, kazananları baş tacı yapar. İmdi sizler, kaybedenleri oynuyorsunuz. İkbal yıldızınız sönmek üzere… Keza Tarih, merhametsizdir. Yere düşenin üzerine basarak ilerler. İmdi Türkler, yere düşmek üzeredir. Yere düşerseniz, sizi de ezer geçer ve çöplüğüne atar.

Ey Türkler!

Gökleri ve yerleri yaratan Yüce Tanrı’mın her şeye gücü yeter amma kendisini değiştirmeyenleri kendisi değiştirmez. Ol sebebe binaen kendinizi değiştiriniz. Elinizi, kolunuzu bağlayarak dua etmeyiniz. Liyakatinizi kaybetmek ve uyuşmak noktasındasınız. Sakın ha! (Bu da geçer) demeyiniz. Elbette geçer amma deler geçer ve Rabbim efendileri kula, kulları efendiye dönüştürür. Sizi indirir, dün yönettiklerinizi başınıza geçirir.

Ey Türkler!

Milletler, yükseldiği yerden düşer amma düştüğü yerden de yükselir. Sizlerde ise, yükselecek güç daima vardır. Yeter ki, gerçek ile sahteyi, gerçek aydın ile propagandistleri ve lobicileri; gerçek lider ile fareli köyün kavalcılarını ayırt edebilecek bir bilinç ve ferasete kavuşunuz. Gücünüzü keşfediniz ve iradenizi harekete geçiriniz.”1376 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE ŞİİR – 3 - 16/05/2020
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’mizde de olağanüstü durum devam ediyor. Virüs, toplumsal hayatımızı ve ekonomik vaziyetimizi çok kötü etkilemektedir. Buna bir süre daha katlanmamız gerekecektir ama işte o süre ne zaman bitecek belli değildir.
KORONOVİRÜS GÜNLERİ – 2 - 21/04/2020
Tehlikeli durum devam ediyor. Bütün dünya teyakkuz halinde ama tehlikeyi tamamen ortadan kaldıracak bir hal çaresi de bulunmuş değil.
KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE ŞİİR-1 - 27/03/2020
Dünyamızın, bugünlerde neredeyse bütün ülkeleri tehdit eden ve salgın bir hastalık olan koronavirüsü ile başı dertte.
ADALET, BİRGÜN HERKESE LAZIM OLACAKTIR - 11/02/2020
Günlük hayatımızda kullandığımız, yeri gelince örnek verdiğimiz özlü sözler vardır. Her milletin kendi doğal yaşamından, tecrübe ve deneyiminden meydana gelen ve gelecek kuşaklara aktarılan kalıplaşmış sözlerdir bunlar.
KARAİSALI BOZLAĞI* - 30/12/2019
Bilindiği üzere bozlak, uzunhava tarzında söylenen türkülerimize verilen genel bir addır. Çukurova yöremizde ve İç Anadolu Bölgemizde söylenen uzunhavalara bozlak denilmektedir. Gavurdağlarının ötesinde söylenen bu tür uzun havalar da Barak olarak a
NE DÜŞÜNÜYORUM?... - 24/11/2019
23 Haziran 2019 İstanbul Seçimlerinin ardından yazdığım Değerlendirme yazımı bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.
YENİ TÜRK ALFABESİNİN KABUL VE UYGULANMASI… - 01/11/2019
Tarih içerisinde Türkler, Göktürk Alfabesinin dışında da farklı alfabeler kullanmışlardır.
MOTORSİKLETE BİNMEK BIÇAK SIRTINDA YÜRÜMEK GİBİDİR - 18/10/2019
Değerli hemşehrilerim, bu sitede ve bundan önceki dönemlerde Karaisalı Gazetesinde bir köşe yazarı olarak sizlerle birlikte olduk ve olmaya devam ediyoruz.
KARAİSALI ÜZERİNE BİR ŞİİR KLASİĞİ.... - 03/10/2019
Karaisalı, yamaçlarında davar güttüğüm, derelerinde-çaylarında çimdiğim, taşlı-tozlu yollarında “dora” marka lastik ayakkabıyla yürüdüğüm, okula giderken yağmurlarında ıslanıp, bacası tüten ocağında kurulandığım, rüzgârlarında saçlarımı dalgalandırdı
 Devamı
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223