Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam140
Toplam Ziyaret834880
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
“ EY TÜRKLER!”
19/12/2012

 

 

Değerli Dostlar, yaşlanıyor muyum nedir?

Kıymetli ve saygıdeğer hemşehrilerim ile düzenli olarak bu sütunlarda çok istememe rağmen buluşamıyorum.

Oysa ben, ihtiyarlamayı kabul etmiyorum ve halen genç olduğumu düşünüyorum ama var bir arıza demekki.

Bilgisayarın karşısına geçtiğimde ve bir şeyler yazarak hemşehrilerimle hemhal olmak istediğimde neyi paylaşacağım konusunda çelişkiler yaşıyorum. Umutsuzluk girdabında çalkalanıp duruyorum. Yoz bir tarlada dolaşıp duruyorum sanki.

Karaisalı’nın siyasetine veya yönetim işlerine dair yazacak çok şeyler var ama “zülfü yare” dokunmaktan çekiniyorum.

Çünkü doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar. Kovamasalar da, bazılarının içten içe düşmanlığını kazanıyor, yalan ve iftira oklarına maruz kalıyorsun. Ve bu bağlamda düşman hanende yeni misafirlerin oturduğunu görüyorsun. Hasetlik ve çekememezlik üzülerek belirmeliyim ki, bizim onulmaz ve ezeli bir hastalığımızdır.

Ben, bu kez buradan benim gibi Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine ilişkin kaygı ve endişeler taşıyan hemşehrilerimle en iyisi önemli bir yazıyı paylaşayım. Zira yeni Anayasa yapılması doğrultusunda çalışmalar devam ederken önümüzdeki günlerin Türk Milleti ve Türklük için çok önemli gelişmelere gebe olduğunu unutmayalım.

Yukarıdaki “Ey Türkler!” başlığı, Doç.Dr. Durmuş Hocaoğlu!na ait bir yazının başlığı.

Yeniçağ Gazetesinin eski yazarlarından Rahmetli Doç.Dr. Durmuş Hocaoğlu’nun ( Bayburt, 1948 – İstanbul, 2010) Yeniçağ Gazetesinde yayınlanan bu köşeyazısı, bilgi, görgü ve vizyonun sonucu uyarıcı bir kilometre taşıdır. Bizleri ve sizleri düşünmeye, ileriyi görmeye davet eden ve uykudan uyanmamamızı ve etrafımızda olup bitenleri eleştirel bir gözle değerlendirmemizi isteyen önemli bir yazıdır.

Buyurun birlikte okuyalım:

“ Ey Türkler!

Ya ikinci Endülüs ya da Ergenekon olma çizgisindesiniz. Zira Anadolu, dikkatli olmazsanız sizi boğacak bir tuzağa, İkinci Endülüs’e dönüşmek üzeresiniz.

Ey Türkler!

Milletlerin yükseldiği yerden düştüğünü unutmayınız. Sizler ki, Asya’nın bağrından kopup gelerek Tarihinizin zirvesine burada çıktınız amma burada düşmek üzeresiniz. Burada “efendi” oldunuz, burada “kul” olmak bahtsızlığında kalabilirsiniz.

Ey Türkler!

Tarihte kazananlar ve kaybedenler vardır. Tarih, kaybedenleri değil, kazananları baş tacı yapar. İmdi sizler, kaybedenleri oynuyorsunuz. İkbal yıldızınız sönmek üzere… Keza Tarih, merhametsizdir. Yere düşenin üzerine basarak ilerler. İmdi Türkler, yere düşmek üzeredir. Yere düşerseniz, sizi de ezer geçer ve çöplüğüne atar.

Ey Türkler!

Gökleri ve yerleri yaratan Yüce Tanrı’mın her şeye gücü yeter amma kendisini değiştirmeyenleri kendisi değiştirmez. Ol sebebe binaen kendinizi değiştiriniz. Elinizi, kolunuzu bağlayarak dua etmeyiniz. Liyakatinizi kaybetmek ve uyuşmak noktasındasınız. Sakın ha! (Bu da geçer) demeyiniz. Elbette geçer amma deler geçer ve Rabbim efendileri kula, kulları efendiye dönüştürür. Sizi indirir, dün yönettiklerinizi başınıza geçirir.

Ey Türkler!

Milletler, yükseldiği yerden düşer amma düştüğü yerden de yükselir. Sizlerde ise, yükselecek güç daima vardır. Yeter ki, gerçek ile sahteyi, gerçek aydın ile propagandistleri ve lobicileri; gerçek lider ile fareli köyün kavalcılarını ayırt edebilecek bir bilinç ve ferasete kavuşunuz. Gücünüzü keşfediniz ve iradenizi harekete geçiriniz.”1305 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISINI NASIL OKUMALI? - 08/08/2019
Normal şartlarda Bahçeli’nin çağrısının İYİ Partililerde karşılık bulmayacağını herkes gibi ben de düşünmekteyim.
24 TEMMUZ 1923... - 24/07/2019
Bugün, Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü. 96 yıl önce, dünyaya örnek bir Kurtuluş Savaşı vererek elde ettiğimiz ulusal haklarımıza sahip çıktığımızı ve Türk Milleti olarak sahip çıkmaya devam ettiğimizi bütün dünyaya bir kez daha haykırıyoruz.
"SEVGİ KAZANDI” - 27/06/2019
Türk Milleti olarak Birinci Meşrutiyetten (1876) beri yürüdüğümüz demokrasi yolunda bir eşiği daha İstanbul Seçimleriyle birlikte geride bıraktık.
ADEM ÇETİN - 03/06/2019
Üç dönemdir (2004-2019) Fatih Mahallesi Muhtarlığına seçilen Adem Çetin adaşım Hakka yürüdü.
YÜZÜNCÜ YILDAN NİCE BİN YILLARA!... - 17/05/2019
19 Mayıs 1919 da Mustafa Kemal Paşanın Samsun'a ilk adımını atması;
SANDIĞA GİDERKEN… - 26/03/2019
Türkiye, bu Pazar günü bir daha sandık başında olacak. Zira demokratik yönetişimin temeli seçimlerdir.
OZAN ARİF’İ ANMAK…. - 21/02/2019
Ozanlık geleneği, Türkistan Coğrafyasından Anadolu’ya getirdiğimiz, yeni yerleşilen yurdun dağını-ovasını, ırmağını-deresini, yaylasını-sehilini içine kattığımız bazen Aşık, bazan Şair ve bazen da Ozan dediğimiz gönül ve dil ehlinin Türk Halk Edebiya
SİYASETE VİRGÜL… YAZMAYA DEVAM - 09/02/2019
Türksat uydumuzun uzaya gönderilmesi ile Türkiye, seksenli-doksanlı yıllarda telekomünikasyon alanında hızlı bir atağa geçti. Telefonsuz yerleşim alanı kalmayacak şekilde bir yatırım seferberliği başladı.
TARİH, YİNE Mİ TEKERRÜR EDECEK? - 05/10/2018
Yıl 1994. Türkiye yerel seçimlere gidiyor. Ankara ve İstanbul'da Yerel Yönetimler SHP'de. Ancak, sosyal demokrat kesimde SHP-CHP kavgası var. Merkez sağda DYP-ANAP kavgası, kavganın ötesinde hakaretlerle, iftiralarla bir kampanya yürütülüyor.
 Devamı
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
AlışSatış
Dolar5.53595.5581
Euro6.13716.1617