Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam284
Toplam Ziyaret934564
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
MİTİNG GİBİ SEÇİM BÜROSU AÇILIŞI
18/05/2011
                               Milliyetçi Hareket Partisi Adayı Sayın Seyfettin Yılmaz’ın Tellidere Mahallesi Mücahitler Caddesi üzerindeki Seçim Bürosu açılışı tam bir miting havası içerisinde gerçekleşti.

Cumartesi Günü akşam saatlerinde, MHP Adaylarından Seyfettin Yılmaz adına açılan ve Adaylardan Mehmet Metanet Çulhaoğlu ve Cahit Öztok’un da katıldığı Seçim Bürosu, Tellidere, Fatih ve Pınar Mahallesi sakinlerinden oluşan kalabalık bir topluluk tarafından sloganlar ve pankartlar eşliğinde açıldı. Mücahitler Caddesi, zaman zaman kalabalığın caddeye taşması neticesinde tıkanma noktalarına geldi ama parti görevlilerinin çabalarıyla yeniden yeniden trafiğe açıldı. Yoldan geçen araçların klakson sesleriyle destek vermesiyle daha da renklenen açılış; alkışlar, müzik ve klakson seslerinin eşliğinde tam bir şölen havasına dönüştü.

Bir süre ayrı kaldığım Milliyetçi Hareket Partisine kırgınlıkları, küskünlükleri geride bırakarak ve Türkiye’nin ve Türklüğün geleceğine dair duyduğum endişelerden dolayı yeniden katılımım esnasında Adayımız Seyfettin Yılmaz Bey, parti rozetini kalabalığın huzurunda yakamıza taktığında duygusallığım had safhadaydı. Seçim Otobüsünün üzerine çıktığımızda ve otobüs üzerinden bu duygusallığıma rağmen tarafsız bir gözle baktığımda üç bin ile dört bin kişinin kaldırımları ve caddeyi doldurduğunu görebiliyordum.

Kalabalık, coşkuluydu ve büyük bir arayış içersinde MHP’ye teveccüh gösteriyordu. Kalabalık arasında daha önce başka partilere oy verdiklerini yakinen bildiğim çok sayıda Tellidere Mahallesi sakini görüyordum ve benim MHP’ye katılımımı ve Adaylarımızın konuşmalarını coşku ve samimiyetle alkışlıyorlardı. Bu durum, bu defa adresin MHP olduğunun ve Adalet ve Kalkınma Partisinden Adanalı hemşehrilerimizin umudunu kestiğinin bir göstergesiydi.

Seçim Otobüsünün üstüne çıkılmadan önce Adaylardan Seyfettin Yılmaz ve Metanet Çulhaoğlu, tek tek gelenlerin ellerini sıktılar, birlikte kucaklaştılar ve bu anları ölümsüzleştirmek adına birlikte, Gazeteci Vahit Şahin’in objektifine poz verdiler, fotoğraf çektirdiler. Konuşmalar bittikten ve Seçim Otobüsünden inildikten sonra da Adaylar, coşkulu ve iktidar özlemiyle umutlu kalabalık tarafından tebrik yağmuruna tutuldular.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Çukurova söyleyişiyle bisküviye “PÜSKEVİT” demesi dillere pelesenk olmuştu ve bu söylem, gençlerin ellerinde taşıdıkları yüzlerce pankart ile kalabalık tarafından ilgiyle izleniyordu. Tabi bu arada kalabalığa da “püskevit” ve lokum dağıtıldı. Hatta yoldan geçen araç sürücülerine ikram edildi, sürücü ve yolculardan bazılarının “bozkurt” işareti ile coşkuya katıldıkları gözlerden kaçmadı.

Seçim Bürosunun açılışını, Adaylar Seyfettin Yılmaz, Mehmet Metanet Çulhaoğlu ve bendeniz ile birlikte kurdele keserek alkışlar ve dualar eşliğinde gerçekleştirdik.

Milletvekili Adayları Sayın Seyfettin Yılmaz ve Sayın Metanet Çulhaoğlu, uzun süre kalabalıkla birlikte oldular, seçmenlerle tanıştılar, sıcak sohbette bulundular, halkımızın dertlerini ve sıkıntılarını dinlediler, kısa başlıklarla MHP’nin “İktidar Programı”nı ve anlattılar. Yoksul ve kimsesiz yurttaşlarımıza iktidar olunduğunda bir sosyal yardım uygulaması olarak gerçekleştirilecek  “Hilal Kart” hakkında tanıtıcı, kısa kısa açıklamalarda bulundular.

Kısaca söylemek ve özetlemek gerekirse; Tellidere’den Milliyetçi Hareket Partisinin ”İktidara Yürüyüşündeki”  ayak seslerini kesin ve net olarak duymuş olduk…

İnsanlarımız, MHP’ye sahip çıkma noktasında kararlıdır.        

 1120 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ADALET, BİRGÜN HERKESE LAZIM OLACAKTIR - 11/02/2020
Günlük hayatımızda kullandığımız, yeri gelince örnek verdiğimiz özlü sözler vardır. Her milletin kendi doğal yaşamından, tecrübe ve deneyiminden meydana gelen ve gelecek kuşaklara aktarılan kalıplaşmış sözlerdir bunlar.
KARAİSALI BOZLAĞI* - 30/12/2019
Bilindiği üzere bozlak, uzunhava tarzında söylenen türkülerimize verilen genel bir addır. Çukurova yöremizde ve İç Anadolu Bölgemizde söylenen uzunhavalara bozlak denilmektedir. Gavurdağlarının ötesinde söylenen bu tür uzun havalar da Barak olarak a
NE DÜŞÜNÜYORUM?... - 24/11/2019
23 Haziran 2019 İstanbul Seçimlerinin ardından yazdığım Değerlendirme yazımı bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.
YENİ TÜRK ALFABESİNİN KABUL VE UYGULANMASI… - 01/11/2019
Tarih içerisinde Türkler, Göktürk Alfabesinin dışında da farklı alfabeler kullanmışlardır.
MOTORSİKLETE BİNMEK BIÇAK SIRTINDA YÜRÜMEK GİBİDİR - 18/10/2019
Değerli hemşehrilerim, bu sitede ve bundan önceki dönemlerde Karaisalı Gazetesinde bir köşe yazarı olarak sizlerle birlikte olduk ve olmaya devam ediyoruz.
KARAİSALI ÜZERİNE BİR ŞİİR KLASİĞİ.... - 03/10/2019
Karaisalı, yamaçlarında davar güttüğüm, derelerinde-çaylarında çimdiğim, taşlı-tozlu yollarında “dora” marka lastik ayakkabıyla yürüdüğüm, okula giderken yağmurlarında ıslanıp, bacası tüten ocağında kurulandığım, rüzgârlarında saçlarımı dalgalandırdı
İKİ YENİ ŞİİRİM - 12/09/2019
Çok değerli hemşehrilerim,
BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISINI NASIL OKUMALI? - 08/08/2019
Normal şartlarda Bahçeli’nin çağrısının İYİ Partililerde karşılık bulmayacağını herkes gibi ben de düşünmekteyim.
24 TEMMUZ 1923... - 24/07/2019
Bugün, Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü. 96 yıl önce, dünyaya örnek bir Kurtuluş Savaşı vererek elde ettiğimiz ulusal haklarımıza sahip çıktığımızı ve Türk Milleti olarak sahip çıkmaya devam ettiğimizi bütün dünyaya bir kez daha haykırıyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.11756.1420
Euro6.63696.6635