Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam247
Toplam Ziyaret837066
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
MİTİNG GİBİ SEÇİM BÜROSU AÇILIŞI
18/05/2011
                               Milliyetçi Hareket Partisi Adayı Sayın Seyfettin Yılmaz’ın Tellidere Mahallesi Mücahitler Caddesi üzerindeki Seçim Bürosu açılışı tam bir miting havası içerisinde gerçekleşti.

Cumartesi Günü akşam saatlerinde, MHP Adaylarından Seyfettin Yılmaz adına açılan ve Adaylardan Mehmet Metanet Çulhaoğlu ve Cahit Öztok’un da katıldığı Seçim Bürosu, Tellidere, Fatih ve Pınar Mahallesi sakinlerinden oluşan kalabalık bir topluluk tarafından sloganlar ve pankartlar eşliğinde açıldı. Mücahitler Caddesi, zaman zaman kalabalığın caddeye taşması neticesinde tıkanma noktalarına geldi ama parti görevlilerinin çabalarıyla yeniden yeniden trafiğe açıldı. Yoldan geçen araçların klakson sesleriyle destek vermesiyle daha da renklenen açılış; alkışlar, müzik ve klakson seslerinin eşliğinde tam bir şölen havasına dönüştü.

Bir süre ayrı kaldığım Milliyetçi Hareket Partisine kırgınlıkları, küskünlükleri geride bırakarak ve Türkiye’nin ve Türklüğün geleceğine dair duyduğum endişelerden dolayı yeniden katılımım esnasında Adayımız Seyfettin Yılmaz Bey, parti rozetini kalabalığın huzurunda yakamıza taktığında duygusallığım had safhadaydı. Seçim Otobüsünün üzerine çıktığımızda ve otobüs üzerinden bu duygusallığıma rağmen tarafsız bir gözle baktığımda üç bin ile dört bin kişinin kaldırımları ve caddeyi doldurduğunu görebiliyordum.

Kalabalık, coşkuluydu ve büyük bir arayış içersinde MHP’ye teveccüh gösteriyordu. Kalabalık arasında daha önce başka partilere oy verdiklerini yakinen bildiğim çok sayıda Tellidere Mahallesi sakini görüyordum ve benim MHP’ye katılımımı ve Adaylarımızın konuşmalarını coşku ve samimiyetle alkışlıyorlardı. Bu durum, bu defa adresin MHP olduğunun ve Adalet ve Kalkınma Partisinden Adanalı hemşehrilerimizin umudunu kestiğinin bir göstergesiydi.

Seçim Otobüsünün üstüne çıkılmadan önce Adaylardan Seyfettin Yılmaz ve Metanet Çulhaoğlu, tek tek gelenlerin ellerini sıktılar, birlikte kucaklaştılar ve bu anları ölümsüzleştirmek adına birlikte, Gazeteci Vahit Şahin’in objektifine poz verdiler, fotoğraf çektirdiler. Konuşmalar bittikten ve Seçim Otobüsünden inildikten sonra da Adaylar, coşkulu ve iktidar özlemiyle umutlu kalabalık tarafından tebrik yağmuruna tutuldular.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Çukurova söyleyişiyle bisküviye “PÜSKEVİT” demesi dillere pelesenk olmuştu ve bu söylem, gençlerin ellerinde taşıdıkları yüzlerce pankart ile kalabalık tarafından ilgiyle izleniyordu. Tabi bu arada kalabalığa da “püskevit” ve lokum dağıtıldı. Hatta yoldan geçen araç sürücülerine ikram edildi, sürücü ve yolculardan bazılarının “bozkurt” işareti ile coşkuya katıldıkları gözlerden kaçmadı.

Seçim Bürosunun açılışını, Adaylar Seyfettin Yılmaz, Mehmet Metanet Çulhaoğlu ve bendeniz ile birlikte kurdele keserek alkışlar ve dualar eşliğinde gerçekleştirdik.

Milletvekili Adayları Sayın Seyfettin Yılmaz ve Sayın Metanet Çulhaoğlu, uzun süre kalabalıkla birlikte oldular, seçmenlerle tanıştılar, sıcak sohbette bulundular, halkımızın dertlerini ve sıkıntılarını dinlediler, kısa başlıklarla MHP’nin “İktidar Programı”nı ve anlattılar. Yoksul ve kimsesiz yurttaşlarımıza iktidar olunduğunda bir sosyal yardım uygulaması olarak gerçekleştirilecek  “Hilal Kart” hakkında tanıtıcı, kısa kısa açıklamalarda bulundular.

Kısaca söylemek ve özetlemek gerekirse; Tellidere’den Milliyetçi Hareket Partisinin ”İktidara Yürüyüşündeki”  ayak seslerini kesin ve net olarak duymuş olduk…

İnsanlarımız, MHP’ye sahip çıkma noktasında kararlıdır.        

 1085 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISINI NASIL OKUMALI? - 08/08/2019
Normal şartlarda Bahçeli’nin çağrısının İYİ Partililerde karşılık bulmayacağını herkes gibi ben de düşünmekteyim.
24 TEMMUZ 1923... - 24/07/2019
Bugün, Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü. 96 yıl önce, dünyaya örnek bir Kurtuluş Savaşı vererek elde ettiğimiz ulusal haklarımıza sahip çıktığımızı ve Türk Milleti olarak sahip çıkmaya devam ettiğimizi bütün dünyaya bir kez daha haykırıyoruz.
"SEVGİ KAZANDI” - 27/06/2019
Türk Milleti olarak Birinci Meşrutiyetten (1876) beri yürüdüğümüz demokrasi yolunda bir eşiği daha İstanbul Seçimleriyle birlikte geride bıraktık.
ADEM ÇETİN - 03/06/2019
Üç dönemdir (2004-2019) Fatih Mahallesi Muhtarlığına seçilen Adem Çetin adaşım Hakka yürüdü.
YÜZÜNCÜ YILDAN NİCE BİN YILLARA!... - 17/05/2019
19 Mayıs 1919 da Mustafa Kemal Paşanın Samsun'a ilk adımını atması;
SANDIĞA GİDERKEN… - 26/03/2019
Türkiye, bu Pazar günü bir daha sandık başında olacak. Zira demokratik yönetişimin temeli seçimlerdir.
OZAN ARİF’İ ANMAK…. - 21/02/2019
Ozanlık geleneği, Türkistan Coğrafyasından Anadolu’ya getirdiğimiz, yeni yerleşilen yurdun dağını-ovasını, ırmağını-deresini, yaylasını-sehilini içine kattığımız bazen Aşık, bazan Şair ve bazen da Ozan dediğimiz gönül ve dil ehlinin Türk Halk Edebiya
SİYASETE VİRGÜL… YAZMAYA DEVAM - 09/02/2019
Türksat uydumuzun uzaya gönderilmesi ile Türkiye, seksenli-doksanlı yıllarda telekomünikasyon alanında hızlı bir atağa geçti. Telefonsuz yerleşim alanı kalmayacak şekilde bir yatırım seferberliği başladı.
TARİH, YİNE Mİ TEKERRÜR EDECEK? - 05/10/2018
Yıl 1994. Türkiye yerel seçimlere gidiyor. Ankara ve İstanbul'da Yerel Yönetimler SHP'de. Ancak, sosyal demokrat kesimde SHP-CHP kavgası var. Merkez sağda DYP-ANAP kavgası, kavganın ötesinde hakaretlerle, iftiralarla bir kampanya yürütülüyor.
 Devamı
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
AlışSatış
Dolar5.74385.7668
Euro6.36786.3933