Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam277
Toplam Ziyaret1224587
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY
17/08/2021

Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...

Kemiyet (miktar,sayı,nicelik)ve keyfiyet (kalite,nitelik) bu olsa gerek.Kemiyette varolmak yetmiyor demek ki.Önemli olan kemiyeti  keyfi yete çevirip; sonuç alabilmektir.

Yıllar önce bir cesur yürekli hemşehrimiz çıkıyor ve ben varım diyor.Yetmiyor, beş dönem; memleketin dördüncü büyük şehrini yönetiyor.Seversiniz sevmezsiniz,beğenirsiniz beğenmezsiniz ama;O bir KARAİSALILI.İlçemizin ismini ve insanını kendine göre çokta güzel temsil etmiştir.Onun döneminde, falan büroda filan kişi;falan dairede falan kişi var; diye elimizi kolumuzu sallayarak girebiliyorduk belediyeye.Ondan sonraki yöneticilerle de hiç bir problemimiz yok ve olamaz da.

Ancak; üçyüzelli bin kişinin yaşadığı ve çoğunluğunu bizim insanımızın oluşturduğu Seyhan Belediyesi’nde bile neden yokuz.Ancak yiğidi öldürüp hakkını inkar etmeyecek olursak;son dönemde bir cesur yürek Seyhan Belediyesi’ne adayım dedi.Partilerin kendi politikasıdır saygı duyarız,aday gösterilmedi.Dememiz odur ki;kazanıp kazanmamak değil sorun,sorun bu kadar insanın içerisinde birileri çıkıp ben de varım diyememektedir.Kemiyeti keyfiyete çevirebilmek için bir Karsisalılı olarak "bende varım" diyebilmekten ötürü kutluyoruz Ali Çoşkun beyi.

Hiçbir parti veya siyasetçi ile sorun yok.Sorun Karaisalı'yi zaten bir Karaisalılı yönetecek ve yıllarca da yönetildi.Herkesin  gözü Karaisalı'da.Adamın Karaisalı'da kapısını vurmadan girebileceği  tanıdığı beş ev yok, Karaisalı'ya aday.Kardeşim  kendine güveniyor ve benim param da var;  çevremde var, ben bu işi iyi de yaparım diyebiliyorsan;Adana Büyükşehir Belediyesine aday ol,Seyhan veya Çukurova Belediyesine aday ol.Gelip kendi yavruna şeyapıncaya kadar büyük düşünerek ve de büyük oynayarak hedef belirle. Kazanırsın kazanmazsın,  üçyüzelli bin kişiyi bir araya getirip; arkana alabiliyor musun; başarı o zaman olur.Sonra,herkes işim garanti olsun; ben adayım,işim garanti olsun; ben para harcarım diyor.Yok öyle üç kuruşa beş köfte kardeş.

Bırakalım, Karaisalı'yı Karaisalılı siyasetçilerimize; onlar işi biliyor,kim neyden alıyor, kim neyi sevmiyor,nasıl olsa kör topal da olsa birşeyler oluyor.Büyükşehri alalım,Seyhan, Çukurova'yı alalım da ilçemize katkımız olurken hemşehrilerimizin kapasitesini, dünya görüşünü,murtçu vizyonunu Adana ve Adanalılara Kuvay ı Milliye ruhunu yaşayıp canlandırdıkları gibi; bir murtçu şahlanışı yapacak cesur yürekler çıkmalı meydanlara.

Yerel yönetimlere başkan,siyasi partilere il başkanı,sivil toplum kuruluşlarına il başkanı,çeşitli oda başkanları olarak meydanlarda boy gösterip,doğruluğu, dürüstlüğü, çalışkanlığı,proje adamı olduğumuzu icraatlarımızla ve kitleleri arkamızdan sürükleyerek gösterebilmeliyiz.

Ve artık Adana Karaisalılılara dar gelmeli,hedef Ankara olmalı.Birde KAP (Karaisalı+Aladağ+Pozantı)projesini hayata geçirebilmiş olsak bu işler kaymaklı kadayıf olur.

Ötekileştirmeyi bırakıp;kimseyi küstürmeden, darıltmadan, herkesi kucaklayarak, önümüzdeki yıllarda yapılacak seçimlerde "murtçuların adayı bu kez kim acaba" dedirtecek şahsiyetler çıkmalı siyaset meydanına ve hep "ben değil biz diyerek" başaracağını haykırmalı.

İşin özü artık mayası bizim olan bu şehrin yönetimine,siyasetine,bürokrasisine,pazarına v.s.herşeyine talip olmalıyız.Bütün bu düşüncelerimizle de kimse bize "mikro milliyetçilik yapmayın" demesin, biz sadece; memleketimizin,şehrimizin milliyetçisiyiz ve şehrimizi çok seviyoruz.

1 Nisan Kuvay ı Milliye ruhunu Karaisalı'da canlandırıp yeşerterek; Çukurovayı kurtaranlar, elbette bu şehrin en doğal kurtarıcısıdırlar.

Yani demem o ki; un var,yağ var,şeker de var, "gel artık usta lezzetli bir helva yap"ta Adana doya doya helva yesin.

Murtçular, herzaman büyük düşünmek, büyük oynamak ve büyük hedefler koymak zorundalar.Artık bayram şekerleri bizi kandırmamalı.

Yani bizim bir adımız KARA, bir de dalağımız KARA,başka kara bulacakları bir şey yok.643 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI (14) SELAHATTİN BAYSAL - 23/03/2021
Teşkilatçı, Yazar,Siyasetçi,Şair
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI (13) İBO OSMAN - 25/02/2021
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı. Tarihini bilmeyen milletler her zaman yönetilmeye mahkumdur.
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI(12) MEHMET ARICI - 05/02/2021
"Kur'an'a Adanmış Bir Ömür"
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (11) BEKİR ve AHMET SAPMAZ KARDEŞLER - 29/01/2021
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı.
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI (10)MEHMET ÜNALDI/Senator - 14/01/2021
İlçemizin hamisi ve banisi Karaisalı'nın Köşetaşlar'ını anlatmaya ve tanıtmaya çalışıyoruz.
 Devamı
AlışSatış
Dolar9.57939.6177
Euro11.148711.1934