Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret999071
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI'NIN UÇ BEYLERİ
27/06/2020


İlçemizin tüm mahallelerinde,son seçimlerde; muhtar adayları ve seçilen muhtar kardeşlerimize dikkat ettiniz mi, hepsi genç, dinamik ve heyecanlı idi.
Bu son seçim ve hizmet yarışında nöbeti devreden arkadaşlarımızın çalışmaları, kesinlikle göz ardı edilemez.Elbette yapılan hizmetler dikkatle takip edilerek ve izlenerek görülebilir.
Tekrar seçilerek yerini koruyan arkadaşlarımızın; liyakat ve deneyimli çalışmaları,mahalle sakinlerinin dikkatinden kaçmadı ve görevi tekrar kendilerine tevdi ettiler.Bizlerde tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz.
İlçemiz belediye başkanı,mülki amir ve bürokratlarla, diyalog ve sorumlu davranışları; kendilerinin devletimizin uç beyleri olduklarının farkındalıklarından olsa gerek sevgili muhtarlarımızın.
Yarışı kaybedenlerde dahil, görev aşkı, hizmet aşkı ve mahallelerini ilçenin en iyisi yapıp,köy ahalisinin yaşam standartlarını yükseltmekti amaçları sevgili muhtar ve muhtar adaylarımızın. 
İlçemiz kaymakamı ve Şehrül Emini aynı jenerasyondan gelen yaş kuşağı olmaları hasebiyle, daha bir uyum içerisindeler muhtarlarımızla diye görüyoruz.
Devlet, kalkınmanın kırsalda başlayacağını vurgularken; fonksiyonel projeler sunuyor ve destekliyor. Yerel yönetimler ve Kaymakamlık;bütçe ve imkanlarını kırsal için açık çek yapıyor,proje üretiyor ve girişimciliği destekliyor.
Güzel ilçemin insanının genlerinde, hizmet etmek ve hizmet alma  aşkı var.
Büyüklerimiz;yetmişli yılları,yeni yetmelere anlatın derken, devletimizin merkezi zihniyetten vazgeçip,  yani  ilçenin herşeyi olan kesimin yaşadığı bu mahalle insanını önemsediğini anlatmak istiyor.Atatürk "gençlere güveniyoruz" diyordu.Bu genç muhtar kadrosu ve genç muhtar adaylarını görmek,göstermek,değerlendirmek, veya değerlendirilsinler geçer gönlümüzden .Çoğunluğu şehir kültürünü özümsemiş,eğitimli ve kendilerini yetiştirmiş,giyinmesini ve konuşmasını bilen,dik durmayı bilip ancak;diklenmemeyi marifet  bilen,muhtarlığı  geçim kapısı değil de; hizmete odaklanmak için yapan arkadaşlarımız hepsi. İçlerinde bilgi,birikim ve tecrübeleriyle rehberlik yapan,idol muhtar arkadaşlarımız da var elbette .Devletten yana olup,temsil kabiliyetleri ve birebir çalışmaları gerçekten takdire şayan.Ancak; çoğu yaptıkları işleri reklam olmasın düşüncesiyle mahallinde bırakıyorlar mütevaziliklerinden.
Çocukluğumun ve gençliğimin muhtarlarını anımsadığımda, rica ile minnet ile veya mensup oldukları siyasi görüş doğrultusunda yaş ortalaması 50 ve üzeri ağabeylerimizdi.Bilvesile onları da; rahmetli olanları rahmetle, yaşayanlara da sağlık dilek ve temennisiyle anmış olalım.
Sözün özü;bu genç muhtar kadrosunu ve muhtar adayları dostlarımızı; ilçe siyasetinde, sivil toplum kuruluşlarında, sosyal ve kültürel etkinliklerde; aktif rol aldıklarını görmek isteriz  ve potansiyel siyasetçi adayları olarak görmek isteriz. Genç ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri kardeşlerimiz,Şehrül Emin başkanlığında ve önderliğinde;  önümüzdeki yıllarda Karaisalı tarihinde olmayanları ve Adana siyasetinde İlçemizin ağırlığını hissettirecek çalışma ve başarılara imza atabileceklerini ümit ediyoruz.Kaldı ki; Adana siyasetinde tüm siyasi partilerde etkili ve yetkili genç arkadaşlarımız da var  ve Adana ve ilçemizdeki duayenler bu işin rehberlik ve organizasyonlarını üstlenip KARAİSALI siyaseti mektebinde eğitip,öğretip mezun etmeli bu genç ve dinamik kadroları.Bu vesile ile siyaset arenasında yakalanacak olan barış,huzur, kardeşlik ve dayanışma ilçemize başarı ve huzuru  getirecektir.Birlik ve beraberliği getirecektir.Çünki hepimizin gayesi ve derdi Karaisalı.Çünki bizim rakibimiz herzaman kendimiziz,  biziz ,başkaları değil.Onun için bu genç kadroyu yarınlar için, bir ve bereber olmak için; bu siyaset  mektebinden geçirmeliyiz. 
Tebrikler ve teşekkürler devletimizin uç beyleri,değerli muhtarlarımız.Başarılar dileriz...


661 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ADANA’NIN BU HALİ NE OLACAK - 07/08/2020
Bir insan yaşadığı kentten ne bekler? Öyle ya, kent sadece üzerinde ikamet ettiğimiz, iş ve yaşam hayatının olduğu bir coğrafya değildir.
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (2) - 29/07/2020
Karaisalının Köşe Taşları isimli yazı dizimizin ikinci ismi KARAİSALI MÜFTÜSÜ HACI MEHMET
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (1) - 17/07/2020
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı. Tarihini bilmeyen milletler her zaman yönetilmeye mahkumdur.
KARAİSALI SARI İNEĞİ VERDİ Mİ? - 09/07/2020
Vaktiyle aynı ormanda yaşayan bir aslan ve bir inek sürüsü varmış. Aslan sürüsünün gözü inek sürüsünde ama;inek sürüsü kendini savunacak kadar kalabalık ve güçlü.
ÇECELİ'NİN NERESİNDENSİN - 13/06/2020
Çukur,Naneli,Farsak,Gildirli'den mi
GÜL YAPRAĞI - 29/05/2020
Bir zamanlar bilginler ve şairler,"'suskunlar meclisi" adıyla bir topluluk oluşturmuşlardı.
BİR AY İÇİNDE ÖLECEKSİN - 15/05/2020
Vaktin birinde;evinde huzuru olmayan adam, sevip saydığı, akıl danıştığı, hocası olarak gördüğü bir büyüğün yanına gider. Evinde hanımıyla artık hiç geçinemediğini, çoluk
KARAİSALI SEVDALILARI - 28/04/2020
(Bu bir çağrıdır)
KÜLTÜREL BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ KUVVETENDİRMELİYİZ - 18/04/2020
Koronavirüsten korunmak için vücudun direncini korumak ve kollamak istiyorsak; bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmemiz gerekiyor; çeşitli vitaminler ve doğal ürünler alarak.
 Devamı
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223