Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret999075
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
BİR KARAİSALI BEYEFENDİSİ
22/11/2019

Bazı insanlar vardır her haliyle sevilir, sayılır,seversiniz.İşte o insanlardan biri.Adana'da Karaisalı'yı en güzel şekilde temsil eden değerli dost ,güzel insan sevgili hemşehrimiz.Bulunduğu ortamda, memleketini  en güzel şekilde temsil etmeye titizlikle dikkat eder ve bunu bir Karaisalı Beyefendisi gibi uygular; bunun da yaşayan canlı örneğidir değerli arkadaşımız.Ancak; doğruluk,dürüstlük,çalışkanlık süregeldiğince yaşandığınca güzeldir.Tanıdığım günden beri çizgisinden hiç taviz vermeyen, alçakgönüllü,mütevazi,çalışkan,dost canlısı,karıncayı incitmekten sakınan bir insan.Sağlam karakterli,yardımsever insan.Sivil toplum kuruluşlarında, siyasi partilerde yönetim kurulu başkanlığı,yardımcılığı ve üyeliği gibi görevleri üstlenen hemşehrimiz; bir iş adamı olarak; ülkemizin ve şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmaktadır.İş sahası; boya ve inşaat sektörüdür. Memleket sevdalısı, hemşehricilik duygusuyla yoğrulmuş, ancak; ayrımcılığa ve adam kayırmaya tahammülü yoktur.Hak,hukuk ,adalet vazgeçemeyeceği özellikleridir.Yardimsever ve iş bitirmenin yanında insancıl bir düşüncenin adamıdır.Bütün bunlar kendisinin samimi ve kaliteli bir sosyal çevre edinmesinin özelliğidir.

Israrlar ve teklifler; böylesine değerli bir şahsiyeti siyasete kazandırdı.Aslında doğruluktan, dürüstlükten yana hep siyasetin içindeydi ancak; marka olarak siyasetin içinde bulunarak hizmet ve yardımcı olabilmek adına da misyonunu hayata uyarladı.

Naif kişiliği karşısında; kendisine saygı duymamak mümkün değil.Cömertliği; paylaşmacı tutum ve davranışları en büyük özelliğidir. Kendisi sorumlu bir vatandaş olmanın yanında; sorumlu bir aile reisi olma özelliğine de sahiptir.Israrcı ve kırıcı bir kişiliğe sahip değildir.Kaderci değil ancak; kadere inanan ,çalışmayı ve iş disiplinini her zaman ön planda görürsünüz.Özel sohbetlerinde karşınıza çok tatlı bir delikanlı çıkar.Anlattığı fıkralar, anılar, yaşanmışlıkları kendi uslübüyle neşe vererek anlatırken sizi hayata bağlar adeta.Herşeyde olduğu gibi eğlence ve şakasında dahi ölçü vardır.Yanında kendinizi güvende ve samimi ve candan bir atmosferde hissedersiniz.Bulunduğu ortamlarda hiç kimsenin hakkında olumsuz konuşamaz ve hiç kimsenin dedikodusunu yapamaz sınız.

Gittiği heryerde samimi bir "Cengiz Ağabey"iltifatı ile karşılanır ve kendisi kim olursa olsun insanlarla konuşurken; hep mütevazı kişilik ve tavırlar sergiler.Hemen şunu da belirtmeliyim ki; masaya vurması meşhurdur.Masaya vurduğunda  bilirsiniz ki; arkadaşlarına veya hemşehrilerine haksızlık yapılmıştır.Sinirli ve aceleci halini hiç göremezsiniz,çünki hissettirmez.Dostlarının üzülmesini hiç istemez ve can dostlarına sürpriz yapmayı sever.

Hayata, ticarete, siyasete her zaman hazırlıklıdır çünki; proje adamıdır.En sevilen tarafı herşeye ve her zamana alternatif projeleri mevcuttur.Anlık düşünceler yoktur hayatında;önceden planlayıp uyguladığı düşünsel tasarımlar vardır.

Bütün bu özellik ve güzellikleri kendisini klasik bir KARAİSALI BEYEFENDİSİ YAPIYOR,SAYIN ALİ CENGİZ TAŞÇI BEYİ.

Hemşehrileri ve dostları olarak kendisine Sağlık,sıhhat ve başarılar dolu bir ömür diliyoruz.966 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ADANA’NIN BU HALİ NE OLACAK - 07/08/2020
Bir insan yaşadığı kentten ne bekler? Öyle ya, kent sadece üzerinde ikamet ettiğimiz, iş ve yaşam hayatının olduğu bir coğrafya değildir.
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (2) - 29/07/2020
Karaisalının Köşe Taşları isimli yazı dizimizin ikinci ismi KARAİSALI MÜFTÜSÜ HACI MEHMET
KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI (1) - 17/07/2020
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı. Tarihini bilmeyen milletler her zaman yönetilmeye mahkumdur.
KARAİSALI SARI İNEĞİ VERDİ Mİ? - 09/07/2020
Vaktiyle aynı ormanda yaşayan bir aslan ve bir inek sürüsü varmış. Aslan sürüsünün gözü inek sürüsünde ama;inek sürüsü kendini savunacak kadar kalabalık ve güçlü.
KARAİSALI'NIN UÇ BEYLERİ - 27/06/2020
İlçemizin tüm mahallelerinde,son seçimlerde; muhtar adayları ve seçilen muhtar kardeşlerimize dikkat ettiniz mi, hepsi genç, dinamik
ÇECELİ'NİN NERESİNDENSİN - 13/06/2020
Çukur,Naneli,Farsak,Gildirli'den mi
GÜL YAPRAĞI - 29/05/2020
Bir zamanlar bilginler ve şairler,"'suskunlar meclisi" adıyla bir topluluk oluşturmuşlardı.
BİR AY İÇİNDE ÖLECEKSİN - 15/05/2020
Vaktin birinde;evinde huzuru olmayan adam, sevip saydığı, akıl danıştığı, hocası olarak gördüğü bir büyüğün yanına gider. Evinde hanımıyla artık hiç geçinemediğini, çoluk
KARAİSALI SEVDALILARI - 28/04/2020
(Bu bir çağrıdır)
 Devamı
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223