Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam173
Toplam Ziyaret916947
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
BİR KARAİSALI BEYEFENDİSİ
22/11/2019

Bazı insanlar vardır her haliyle sevilir, sayılır,seversiniz.İşte o insanlardan biri.Adana'da Karaisalı'yı en güzel şekilde temsil eden değerli dost ,güzel insan sevgili hemşehrimiz.Bulunduğu ortamda, memleketini  en güzel şekilde temsil etmeye titizlikle dikkat eder ve bunu bir Karaisalı Beyefendisi gibi uygular; bunun da yaşayan canlı örneğidir değerli arkadaşımız.Ancak; doğruluk,dürüstlük,çalışkanlık süregeldiğince yaşandığınca güzeldir.Tanıdığım günden beri çizgisinden hiç taviz vermeyen, alçakgönüllü,mütevazi,çalışkan,dost canlısı,karıncayı incitmekten sakınan bir insan.Sağlam karakterli,yardımsever insan.Sivil toplum kuruluşlarında, siyasi partilerde yönetim kurulu başkanlığı,yardımcılığı ve üyeliği gibi görevleri üstlenen hemşehrimiz; bir iş adamı olarak; ülkemizin ve şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmaktadır.İş sahası; boya ve inşaat sektörüdür. Memleket sevdalısı, hemşehricilik duygusuyla yoğrulmuş, ancak; ayrımcılığa ve adam kayırmaya tahammülü yoktur.Hak,hukuk ,adalet vazgeçemeyeceği özellikleridir.Yardimsever ve iş bitirmenin yanında insancıl bir düşüncenin adamıdır.Bütün bunlar kendisinin samimi ve kaliteli bir sosyal çevre edinmesinin özelliğidir.

Israrlar ve teklifler; böylesine değerli bir şahsiyeti siyasete kazandırdı.Aslında doğruluktan, dürüstlükten yana hep siyasetin içindeydi ancak; marka olarak siyasetin içinde bulunarak hizmet ve yardımcı olabilmek adına da misyonunu hayata uyarladı.

Naif kişiliği karşısında; kendisine saygı duymamak mümkün değil.Cömertliği; paylaşmacı tutum ve davranışları en büyük özelliğidir. Kendisi sorumlu bir vatandaş olmanın yanında; sorumlu bir aile reisi olma özelliğine de sahiptir.Israrcı ve kırıcı bir kişiliğe sahip değildir.Kaderci değil ancak; kadere inanan ,çalışmayı ve iş disiplinini her zaman ön planda görürsünüz.Özel sohbetlerinde karşınıza çok tatlı bir delikanlı çıkar.Anlattığı fıkralar, anılar, yaşanmışlıkları kendi uslübüyle neşe vererek anlatırken sizi hayata bağlar adeta.Herşeyde olduğu gibi eğlence ve şakasında dahi ölçü vardır.Yanında kendinizi güvende ve samimi ve candan bir atmosferde hissedersiniz.Bulunduğu ortamlarda hiç kimsenin hakkında olumsuz konuşamaz ve hiç kimsenin dedikodusunu yapamaz sınız.

Gittiği heryerde samimi bir "Cengiz Ağabey"iltifatı ile karşılanır ve kendisi kim olursa olsun insanlarla konuşurken; hep mütevazı kişilik ve tavırlar sergiler.Hemen şunu da belirtmeliyim ki; masaya vurması meşhurdur.Masaya vurduğunda  bilirsiniz ki; arkadaşlarına veya hemşehrilerine haksızlık yapılmıştır.Sinirli ve aceleci halini hiç göremezsiniz,çünki hissettirmez.Dostlarının üzülmesini hiç istemez ve can dostlarına sürpriz yapmayı sever.

Hayata, ticarete, siyasete her zaman hazırlıklıdır çünki; proje adamıdır.En sevilen tarafı herşeye ve her zamana alternatif projeleri mevcuttur.Anlık düşünceler yoktur hayatında;önceden planlayıp uyguladığı düşünsel tasarımlar vardır.

Bütün bu özellik ve güzellikleri kendisini klasik bir KARAİSALI BEYEFENDİSİ YAPIYOR,SAYIN ALİ CENGİZ TAŞÇI BEYİ.

Hemşehrileri ve dostları olarak kendisine Sağlık,sıhhat ve başarılar dolu bir ömür diliyoruz.664 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'NIN MUTEMET BEYİ KİM OLACAK - 01/01/2020
Evet bir Mutemet Bey aranıyor.
KARAİSALI ve KARAİSALICILIK KIMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR - 20/12/2019
Memleket sevgisi insanların fitratında vardır.Onun için "doğduğun yer mi,doyduğun yer mi", diye sorarlar adama.Elbette doyduğumuz yer ilk etapta ağır basıyor gibi gelsede; "tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır",derler.
KARAİSALI YEŞİLÇAM VE TV.DİZİLERİ - 07/12/2019
Görmek ve bakmak farklı şeylerdir.Doğa harikası bir ilçede yaşıyoruz.Ancak etrafımızdaki tabiat,tarih ve Tanrı'nın bahşettiği güzelliklere bakıyoruz; ancak göremiyoruz.Beyinlerimiz neye programlanmışsa bizler onlara bakabilir ve onları görebiliriz.
BU YAZI POZİTİF AYRIMCILIK İÇERMEKTEDİR "KASİM" - 08/11/2019
İnsanlar herzaman, heryerde rol modeldir. Etkileyen, etkilenen, özenen, özenilen bir durumu vardır.Bütün bunlar,kişinin doğasında mevcuttur.Dolayısı ile biz belki hiç farkında değiliz ama; birinin veya birilerinin takip ettiği, etkilendiği bir yaşant
KARAİSALI FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖN.. - 27/10/2019
Huzur,güven ve mutluluğun şehri Karaisalı ve hemşehrilerimize ne oldu..?
KARAİSALI T.A.Ş - 20/10/2019
Karaisalı gönüllülerinin bir araya gelerek samimiyete ve güvene dayalı; profesyonelce kurulmuş bir şirket olurdu Karaisalı Türk Anonim Şirketi.
BARIŞ PINARI HAREKATI - 11/10/2019
Bu harekat gönüllerimizi birleştirdi ve yumuşattı.Tüm siyasi partiler aynı davulu dövüyor.Bu fırsatı birlik beraberlik ve bütünlük adına neden değerlendir miyoruz? Tartışmalar, siyasi ayrıcalıklar, şucuculuk; bucuculuk bitmesi için neden gönüller vat
ÇOCUKLAR EVDEN GİDİNCE - 23/09/2019
Çocuklar bir gün evden giderler…
KARAİSALI VE HASANDAĞI - 15/09/2019
Ülkemiz ve ilçemiz baştanbaşa doğa harikası özelliği olan bir coğrafi yapıya sahiptir.
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.85235.8758
Euro6.51266.5387