Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam189
Toplam Ziyaret896394
HABER VİDEOLARI

Ziya Polat

Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
BU YAZI POZİTİF AYRIMCILIK İÇERMEKTEDİR "KASİM"
08/11/2019

İnsanlar herzaman, heryerde rol modeldir. Etkileyen, etkilenen, özenen, özenilen bir durumu vardır.Bütün bunlar,kişinin doğasında mevcuttur.Dolayısı ile biz belki hiç farkında değiliz ama; birinin veya birilerinin takip ettiği, etkilendiği bir yaşantı ve karaktere sahibizdir.Parası veya makamı olsun olmasın, hemen hepimizin takip ettiği;sosyal hayatımızda kişilikli insanlar( lider) vardır.Onlar gibi giyinmek, onlar gibi konuşmak, onlar gibi davranmak istediğimiz iş yerimizde, mahallemizde, yanımızda, yöremizde kişilik ve karakteri;makam, para veya sosyalitesi ile ilgili olmayan kişilerdir.Kişiler kişileri; böylesine istemeden etkileyebilirken; bu kişilerin bilinçli bir şekilde bir araya gelerek ve özellikle amaç, hedef belirleyip; belli bir grubu, topluluğu yönlendirmek, yönetmek ve toplumsal konuları gündeme taşıyarak; rehberlik yapmak; taraf olmalarını sağlamak, ne olumlu sonuçlar,ne pozitif davranışlar ve ne mutlu sonlar getirecektir.

Sanırım lafı nereye getireceğimi tahmin ettiniz.

Evet değerli hemşehrilerim, Adana arenasında; özelliği olan bir ilçenin mensupları olarak rol model kabul ettiğimiz, olmazsa olmazlarımız, ağabeylerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız var sanırım hepimizin bildiği. Bu sözüm onlara."Evet kendinin rehber olduğunu bilenler veya bilmeyenler, sizi bizler önemsiyor ve çok büyük sorumluluk ve vebal altında olduğunuzu haykırarak, hatırlatıyor ve yeter artık ayağa kalkma vakti geldi diyoruz".

Mütevazı kişiliğinizi önünüze koyunuz ve "nereden, nasıl ve kiminle başlamalıyım diyerek, "başlamalıyız" sorusuna kadar; aklınıza gelebilen çok az sayıda rehberle bir çay içimi sohbet,sizi sorumluluktan ve vebalden kurtaracaktır.Ancak; insanları siyasi taraftarlığından, ekonomisinden, eğitim durumundan yargılamadan başlayınız.Yine birileri çıkıp "ben olmazsam olmaz veya biz olmazsak olmaz"diyen özgüveni yüksek laftüccarları ön plana çıkmaya çalışacaktır.Ancak; bu ilçenin sanat, kültür, düşünen insanları ve daha doğrusu istikbal hesabı olmayanlarını arayıp bulmanız gerekiyor.Işadamı, Muhtar, esnaf, öğretmen v.s..bizi biz olarak temsil edecek özelliği olan herkesi,bu şemsiyenin altına alarak başlayabilirsiniz.

Kelimelere takılmadan, sivil insiyatif meclisi,platformu,hareketi v.s....ne denirse veya denecekse, birşeyler deyip kimseleri dışlamadan, ötekileştirmeden, eleştiriri;fikir ve önerilere açık bir başlangıç; bu memlekette kuvayı milliye kişilik ruhuna sahip arkadaş,ağabey ve hemşehrilerimizin kolayca ve rahatça başaracağı bir gerçektir.Onca ilçenin içerisinde Adana'nın kurtuluş hareketi bu ilçenin insanları ile başladı ve başarıldı ise ve Cumhuriyetin ilk meclisine iki milletvekili gönderebilmişsek, en çok hafız, en çok pehlivan bu ilçeden çıkabilmişken şimdilerde  bir meclis,platform, hareket v.s. neden olmasın.

Şehrimizin siyasetine yön vermeye yeniden talip olanlar; ayağa kalkın,  biz bu şehirde hala varız diyenler; neredesiniz, biz bu şehrin en renkli taşıyız diyenler, velhasıl murtçular yeter artık...

Bir sivil insiyatif hareketi ile silkinerek kendimize gelelim.

"Karaisali Sivil İnsiyatif Meclisi"


 


 



442 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR KARAİSALI BEYEFENDİSİ - 22/11/2019
Bazı insanlar vardır her haliyle sevilir, sayılır,seversiniz.İşte o insanlardan biri.Adana'da Karaisalı'yı en güzel şekilde temsil eden değerli dost ,güzel insan sevgili hemşehrimiz.Bu
KARAİSALI FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖN.. - 27/10/2019
Huzur,güven ve mutluluğun şehri Karaisalı ve hemşehrilerimize ne oldu..?
KARAİSALI T.A.Ş - 20/10/2019
Karaisalı gönüllülerinin bir araya gelerek samimiyete ve güvene dayalı; profesyonelce kurulmuş bir şirket olurdu Karaisalı Türk Anonim Şirketi.
BARIŞ PINARI HAREKATI - 11/10/2019
Bu harekat gönüllerimizi birleştirdi ve yumuşattı.Tüm siyasi partiler aynı davulu dövüyor.Bu fırsatı birlik beraberlik ve bütünlük adına neden değerlendir miyoruz? Tartışmalar, siyasi ayrıcalıklar, şucuculuk; bucuculuk bitmesi için neden gönüller vat
ÇOCUKLAR EVDEN GİDİNCE - 23/09/2019
Çocuklar bir gün evden giderler…
KARAİSALI VE HASANDAĞI - 15/09/2019
Ülkemiz ve ilçemiz baştanbaşa doğa harikası özelliği olan bir coğrafi yapıya sahiptir.
BİR DELİKANLIDAN MEKTUP - 08/09/2019
Ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Yazılarınızı fırsat buldukça okuyorum.
KIZILDAĞ YAYLASI KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI - 05/09/2019
Bu yıl 8.düzenlenen "Kızıldağ Yaylası Köylerarası Futbol Turnuvası"her yıl olduğu gibi yine heyecan ve sürprizlerle dolu ve de dedikodularla renklenerek tamamlandı.
KIZILDAĞ YAYLASI 534.KARAKUCAK GÜREŞLERİ - 27/08/2019
Karaisalı ilçemiz ve belediyemiz zorlu bir sınavı başarıyla tamamladı.Bu başarı bir;olmanın iri olmanın ve diri olmanın sonucudur.
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.74475.7678
Euro6.36946.3949