Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi15
Bugün Toplam608
Toplam Ziyaret983940
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
BU YAZI POZİTİF AYRIMCILIK İÇERMEKTEDİR "KASİM"
08/11/2019

İnsanlar herzaman, heryerde rol modeldir. Etkileyen, etkilenen, özenen, özenilen bir durumu vardır.Bütün bunlar,kişinin doğasında mevcuttur.Dolayısı ile biz belki hiç farkında değiliz ama; birinin veya birilerinin takip ettiği, etkilendiği bir yaşantı ve karaktere sahibizdir.Parası veya makamı olsun olmasın, hemen hepimizin takip ettiği;sosyal hayatımızda kişilikli insanlar( lider) vardır.Onlar gibi giyinmek, onlar gibi konuşmak, onlar gibi davranmak istediğimiz iş yerimizde, mahallemizde, yanımızda, yöremizde kişilik ve karakteri;makam, para veya sosyalitesi ile ilgili olmayan kişilerdir.Kişiler kişileri; böylesine istemeden etkileyebilirken; bu kişilerin bilinçli bir şekilde bir araya gelerek ve özellikle amaç, hedef belirleyip; belli bir grubu, topluluğu yönlendirmek, yönetmek ve toplumsal konuları gündeme taşıyarak; rehberlik yapmak; taraf olmalarını sağlamak, ne olumlu sonuçlar,ne pozitif davranışlar ve ne mutlu sonlar getirecektir.

Sanırım lafı nereye getireceğimi tahmin ettiniz.

Evet değerli hemşehrilerim, Adana arenasında; özelliği olan bir ilçenin mensupları olarak rol model kabul ettiğimiz, olmazsa olmazlarımız, ağabeylerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız var sanırım hepimizin bildiği. Bu sözüm onlara."Evet kendinin rehber olduğunu bilenler veya bilmeyenler, sizi bizler önemsiyor ve çok büyük sorumluluk ve vebal altında olduğunuzu haykırarak, hatırlatıyor ve yeter artık ayağa kalkma vakti geldi diyoruz".

Mütevazı kişiliğinizi önünüze koyunuz ve "nereden, nasıl ve kiminle başlamalıyım diyerek, "başlamalıyız" sorusuna kadar; aklınıza gelebilen çok az sayıda rehberle bir çay içimi sohbet,sizi sorumluluktan ve vebalden kurtaracaktır.Ancak; insanları siyasi taraftarlığından, ekonomisinden, eğitim durumundan yargılamadan başlayınız.Yine birileri çıkıp "ben olmazsam olmaz veya biz olmazsak olmaz"diyen özgüveni yüksek laftüccarları ön plana çıkmaya çalışacaktır.Ancak; bu ilçenin sanat, kültür, düşünen insanları ve daha doğrusu istikbal hesabı olmayanlarını arayıp bulmanız gerekiyor.Işadamı, Muhtar, esnaf, öğretmen v.s..bizi biz olarak temsil edecek özelliği olan herkesi,bu şemsiyenin altına alarak başlayabilirsiniz.

Kelimelere takılmadan, sivil insiyatif meclisi,platformu,hareketi v.s....ne denirse veya denecekse, birşeyler deyip kimseleri dışlamadan, ötekileştirmeden, eleştiriri;fikir ve önerilere açık bir başlangıç; bu memlekette kuvayı milliye kişilik ruhuna sahip arkadaş,ağabey ve hemşehrilerimizin kolayca ve rahatça başaracağı bir gerçektir.Onca ilçenin içerisinde Adana'nın kurtuluş hareketi bu ilçenin insanları ile başladı ve başarıldı ise ve Cumhuriyetin ilk meclisine iki milletvekili gönderebilmişsek, en çok hafız, en çok pehlivan bu ilçeden çıkabilmişken şimdilerde  bir meclis,platform, hareket v.s. neden olmasın.

Şehrimizin siyasetine yön vermeye yeniden talip olanlar; ayağa kalkın,  biz bu şehirde hala varız diyenler; neredesiniz, biz bu şehrin en renkli taşıyız diyenler, velhasıl murtçular yeter artık...

Bir sivil insiyatif hareketi ile silkinerek kendimize gelelim.

"Karaisali Sivil İnsiyatif Meclisi"


 


 694 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI SARI İNEĞİ VERDİ Mİ? - 09/07/2020
Vaktiyle aynı ormanda yaşayan bir aslan ve bir inek sürüsü varmış. Aslan sürüsünün gözü inek sürüsünde ama;inek sürüsü kendini savunacak kadar kalabalık ve güçlü.
KARAİSALI'NIN UÇ BEYLERİ - 27/06/2020
İlçemizin tüm mahallelerinde,son seçimlerde; muhtar adayları ve seçilen muhtar kardeşlerimize dikkat ettiniz mi, hepsi genç, dinamik
ÇECELİ'NİN NERESİNDENSİN - 13/06/2020
Çukur,Naneli,Farsak,Gildirli'den mi
GÜL YAPRAĞI - 29/05/2020
Bir zamanlar bilginler ve şairler,"'suskunlar meclisi" adıyla bir topluluk oluşturmuşlardı.
BİR AY İÇİNDE ÖLECEKSİN - 15/05/2020
Vaktin birinde;evinde huzuru olmayan adam, sevip saydığı, akıl danıştığı, hocası olarak gördüğü bir büyüğün yanına gider. Evinde hanımıyla artık hiç geçinemediğini, çoluk
KARAİSALI SEVDALILARI - 28/04/2020
(Bu bir çağrıdır)
KÜLTÜREL BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ KUVVETENDİRMELİYİZ - 18/04/2020
Koronavirüsten korunmak için vücudun direncini korumak ve kollamak istiyorsak; bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmemiz gerekiyor; çeşitli vitaminler ve doğal ürünler alarak.
UNUTMADIK… - 03/04/2020
Dile kolay , tam otuz yıl olmuş sizinle görüşmeyeli. Hani hayatımızda bazı insanlar vardır derin izler bırakırlar . İşte Ziya Hocamızı da böyle bir büyük insan olarak , birilerini yeni yeni kendimize örnek almayı arzu ettiğimiz yaşlarda tanıdık.
KORONA "TARİHİ YENİDEN YAZMAK" İÇİN PROJE MİDİR? - 23/03/2020
Dünya son 1 aydır corona virüsle yatıp, corona virüsle kalkıyor. Ve bu sürecin birkaç ay daha süreceği anlaşılıyor.
 Devamı
AlışSatış
Dolar6.84826.8757
Euro7.76347.7945