Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam262
Toplam Ziyaret1265034
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
BU YAZI POZİTİF AYRIMCILIK İÇERMEKTEDİR "KASİM"
08/11/2019

İnsanlar herzaman, heryerde rol modeldir. Etkileyen, etkilenen, özenen, özenilen bir durumu vardır.Bütün bunlar,kişinin doğasında mevcuttur.Dolayısı ile biz belki hiç farkında değiliz ama; birinin veya birilerinin takip ettiği, etkilendiği bir yaşantı ve karaktere sahibizdir.Parası veya makamı olsun olmasın, hemen hepimizin takip ettiği;sosyal hayatımızda kişilikli insanlar( lider) vardır.Onlar gibi giyinmek, onlar gibi konuşmak, onlar gibi davranmak istediğimiz iş yerimizde, mahallemizde, yanımızda, yöremizde kişilik ve karakteri;makam, para veya sosyalitesi ile ilgili olmayan kişilerdir.Kişiler kişileri; böylesine istemeden etkileyebilirken; bu kişilerin bilinçli bir şekilde bir araya gelerek ve özellikle amaç, hedef belirleyip; belli bir grubu, topluluğu yönlendirmek, yönetmek ve toplumsal konuları gündeme taşıyarak; rehberlik yapmak; taraf olmalarını sağlamak, ne olumlu sonuçlar,ne pozitif davranışlar ve ne mutlu sonlar getirecektir.

Sanırım lafı nereye getireceğimi tahmin ettiniz.

Evet değerli hemşehrilerim, Adana arenasında; özelliği olan bir ilçenin mensupları olarak rol model kabul ettiğimiz, olmazsa olmazlarımız, ağabeylerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız var sanırım hepimizin bildiği. Bu sözüm onlara."Evet kendinin rehber olduğunu bilenler veya bilmeyenler, sizi bizler önemsiyor ve çok büyük sorumluluk ve vebal altında olduğunuzu haykırarak, hatırlatıyor ve yeter artık ayağa kalkma vakti geldi diyoruz".

Mütevazı kişiliğinizi önünüze koyunuz ve "nereden, nasıl ve kiminle başlamalıyım diyerek, "başlamalıyız" sorusuna kadar; aklınıza gelebilen çok az sayıda rehberle bir çay içimi sohbet,sizi sorumluluktan ve vebalden kurtaracaktır.Ancak; insanları siyasi taraftarlığından, ekonomisinden, eğitim durumundan yargılamadan başlayınız.Yine birileri çıkıp "ben olmazsam olmaz veya biz olmazsak olmaz"diyen özgüveni yüksek laftüccarları ön plana çıkmaya çalışacaktır.Ancak; bu ilçenin sanat, kültür, düşünen insanları ve daha doğrusu istikbal hesabı olmayanlarını arayıp bulmanız gerekiyor.Işadamı, Muhtar, esnaf, öğretmen v.s..bizi biz olarak temsil edecek özelliği olan herkesi,bu şemsiyenin altına alarak başlayabilirsiniz.

Kelimelere takılmadan, sivil insiyatif meclisi,platformu,hareketi v.s....ne denirse veya denecekse, birşeyler deyip kimseleri dışlamadan, ötekileştirmeden, eleştiriri;fikir ve önerilere açık bir başlangıç; bu memlekette kuvayı milliye kişilik ruhuna sahip arkadaş,ağabey ve hemşehrilerimizin kolayca ve rahatça başaracağı bir gerçektir.Onca ilçenin içerisinde Adana'nın kurtuluş hareketi bu ilçenin insanları ile başladı ve başarıldı ise ve Cumhuriyetin ilk meclisine iki milletvekili gönderebilmişsek, en çok hafız, en çok pehlivan bu ilçeden çıkabilmişken şimdilerde  bir meclis,platform, hareket v.s. neden olmasın.

Şehrimizin siyasetine yön vermeye yeniden talip olanlar; ayağa kalkın,  biz bu şehirde hala varız diyenler; neredesiniz, biz bu şehrin en renkli taşıyız diyenler, velhasıl murtçular yeter artık...

Bir sivil insiyatif hareketi ile silkinerek kendimize gelelim.

"Karaisali Sivil İnsiyatif Meclisi"


 


 823 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.493413.5475
Euro15.229715.2907