Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam259
Toplam Ziyaret1265031
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖN..
27/10/2019
Huzur,güven ve mutluluğun şehri Karaisalı ve hemşehrilerimize ne oldu..?
Son zamanlarda  adı hırsızlık, cinayet,sahte para, ölümlü trafik kazaları, orman yangınları,çeşitli dedikodular ve pis kokular ile anılıyor.Türkiye'nin her yerinde dürüstlüğü, inançlılığı,bozulmamışlılığı, temizliği ile anılan bu güzel şehre ne oldu ki...?(Karaisalı Haber Gazetesi haberlerine istinaden)
1835 li yıllara dayanan tarihi ile kahramanlık, yiğitlik,hoşgörü ve cömertliği ile bilinen, en çok din adamı, en çok güreşçi,siyasetçi çıkaran şehrimizde; hırsızlık,cinayet,etik olmayan davranışlar....v.s.hiç bağdaşmadı hemşehrilerimle.Sanırım bizim insanımızın saflığı ve iyi niyetini kullanan birileri var.Çünki bizim insanımıza hiç yakışmıyor ve bizim insanımızla hiç bağdaşmıyor bunlar...
İlçe merkezine köyünden cuma namazı kılmaya gelen köylümüz, unuttuğu heybesini bir hafta sonra aynı yerde eksiksiz bulurdu daha düne kadar.Tarlalarımızda kaldırdığımız mahsüller pamuk,buğday,v.s.aylarca kalırdı hiçbir şey olmaksızın...Hangi ara ne değişti de cinayet, hırsızlık, sahte para ..v.s.konuşulur oldu.
Bizim çocukluğumuzda adliyeye gelen davalar;ya çam kesme davası olurdu ya da kız kaçırma davası olurdu.
Demek ki bir yerlerde bir yanlışlık veya bir hata var.Hepimiz sorumluyuz bütün bunlardan.Başına gelmeyenin;hoşuna gelir,yok böyle birşey.Bir hemşehrimizin ayağına diken batsa üzülmeli ve düşünmeliyiz. 
Şapkamızı önümüze alıp düşünmemiz gerekiyor öyleyse.Anneler, babalar tüm büyükler;eğitimciler yavrularımıza biraz daha ilgi alaka gösterirken ve seyredilen tv.programlarına dikkat ederken; çocuklarımıza gün içerisinde daha dikkatli takipçisi olmalıyız.Kim ile geziyor, konuşuyor, nereye takılıyor..v.s.Hayatın gerçeklerini anlatmalıyız.  Şunu aklımızdan çıkarmayalım, benim çocuğum yapmaz,doğru senin çocuğun yapmaz da senin çocuğuna yaptırırlar.Dikkat edilirse eğitimsizlik faktörü ve sevgiyi ailesinde bulamayanlar bu konulara özne oluyorlar.Gençlerimizin heyecanlarını atabilecekleri ortamlar oluşturmalıyız.
İlçe müftülüğümüz, milli eğitim, halk eğitim, yerel yönetimin ilgili birimleri,ilçe Kaymakamımız öncülüğünde projeler üreterek milli, manevi konulara destek olup; katkı koymalılar.
YEYER ARTIK KARAİSALI,FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖN LÜTFEN.
Dürüstlük, temizlik, sevgi ve doğruluk kaftanını yeniden giymelisin.
Eskiyi özlemiyoruz ama eski Karaisalı'yı çok özlüyoruz.


1198 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.493413.5475
Euro15.229715.2907