Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam261
Toplam Ziyaret1265033
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI T.A.Ş
20/10/2019

Karaisalı gönüllülerinin bir araya gelerek samimiyete ve güvene dayalı; profesyonelce kurulmuş bir şirket olurdu Karaisalı Türk Anonim Şirketi.

Gönüllerin harmanlanıp, sermaye yapıldığı; güven değirmeninde un haline getirilip, samimiyet fırınında yapılmış ekmeğin, birlik lokantasında topluca ve zevkle yendiği bir helal yemek olur

Karaisalı Türk Anonim Şirketi.

İlçemiz için hazırlanmış bir fizibilite raporu, verilecek emek ve gösterilecek gayreti daha da kolaylaştıracaktır.Sanıyor ve biliyorum ki;İlçe Belediyemizin elinde bu tür fizibilite bilgi dosyaları var ve yardımcı olacakları bilgiler mevcut.Yani un var ,yağ var ateş var bu helvayı yapacak bir usta değil, bu işi profesyonelce yapacak usta aşçılara gerek var.

İlçemizde önceleri; fikir imeceleri olurdu.Kız mı vereceğiz ;falanca bilir,tarla mı alacağız; filanca bilirdi,paramızı nasıl mı değerlendireceğiz ...ağbey bilirdi.

Şimdilerde üniversiteler bitirmiş, bu işin eğitimini almış, samimi; dürüst; güven kokan gençlerimiz de var; dişini tırnağına takmış saygı duyacağımız sermaye sahibi ağabey ve kardeşlerimiz de var.

"Rızkın onda dokuzu ticarette; yeter ki; cesur olunuz",diyen bir misyonumuz var. Neyi ,ne zaman, nerede, nasıl ,kiminle yapmayı hedeflediğimiz ve paylaştığımız zaman; bu iş olur.

Şu an devam etmekte olan Çeceli Konutları Belediyemizin öncülüğünde ve girişimciliğinde ikinci projelerini hayata geçirdi.

Bu ilçenin toprağını tuğla,ağacını sunta,ununu buğday,biberini salça,meyvesini nektar,meyva suyu, marmelat,zeytinini yağ,murt,kekik,biberiye kozmetiğe dönüştürme v.s,...doğa güzelliklerini turizmde pazarlayabilsek,milli, manevi ve coğrafi özellik ve güzelliklerini sağlık ve inanç turizminde değerlendirsek, sanıyorum birkaç sektör birden canlanır.Bu piyasanın ülkemiz genelinde çeşitli örnekleri var.

Sonuçta birkaç atölye veya Laboratuar veya fabrikamsı bir yerler açılır ve insanımıza iş istihdamı oluşturmuş oluruz. Elbette bunlar bizim ilçemiz ve insanımız için naçizane fikirlerimiz. Bu işleri fiilen yapan ve hayatın içinde olan kardeşlerimiz bizden iyi biliyorlar.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞACAĞINA İNANANLARDANIM... Ya siz...843 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.493413.5475
Euro15.229715.2907