Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam268
Toplam Ziyaret1265040
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
BARIŞ PINARI HAREKATI
11/10/2019

Bu harekat gönüllerimizi birleştirdi ve yumuşattı.Tüm siyasi partiler aynı davulu dövüyor.Bu fırsatı birlik beraberlik ve bütünlük adına neden değerlendir miyoruz? Tartışmalar, siyasi ayrıcalıklar, şucuculuk; bucuculuk bitmesi için neden gönüller vatan, bayrak diyerek atarken; kardeşliğimizi dünya aleme göstermeyelim?

Televizyonlarda endeks unutuldu, ekonomi hatırımıza gelmiyor, cinayetler ve günübirlik kavgalar yok oldu. Öyle ise neden bu risk gibi görülen durumu barış, huzur, birlik, beraberlik adına fırsata çevirmeyelim.Şiirlerimiz, ağıtlarımız, türkülerimiz aynı.

Ordu sefere çıktığında tartışma biter, dualar birlik ve zafer kokar.

Meclis güzel bir atmosfer yakalamışken amaç huzur, hedef terör ise bize düşen siyasi farklılıklarımızı zenginlik ve renk olarak görebilmemizdir. Bizim gibi düşünmeyen ve bizim siyasi partimizden olmayan arkadaşımızı kazanma zamanı ve havası oluşmuş iken hep beraber ötekileştirmeyi değil; kazanmayı denemeliyiz.Geçmişte belki kırdık, belki üzdük veya çeşitli senaryolar...

Şu an aynı heyecanı duyuyor, aynı duyguları yorumluyor, aynı hedeflere odaklandık. Bu fırsatı uzun soluklu hale getirebilir; birbirimizin fikir ve görüşlerinden yararlanır,yeniden istişare kültürü oluşturarak tarihimizdeki şanlı sayfalarımızı yeniden yaşayabiliriz.

Cumhur millet demek; millet de cumhur demekse genel anlamda insanımıza tekrar fabrika ayarlarımıza döndüğümüzü veya dönebileceğimizin mutluluğunu yaşayalım, yaşatalım.

Kuru inat kimseye birşey kazandırmaz, bir olmak, geleceğimizi yeniden; barış ve hoşgörü kültürü ile inşa etmek; ne güzel hayal; ne güzel senaryo.

Ortak payda mı arıyoruz; müslümanız; aynı kitaba, Allah'a ve peygambere inanıyoruz. Türküz; aynı tarih, bayrak ve vatana sahibiz. İnsanız hepimizin iç dünyasında milli ve manevi değerlerimiz var. Öyleyse; evet öyleyse bahane üretmeyelim ayrılık gayrılık için..

Ayrılıklarımızı rafa mı kaldırırız; buzdolabına mı koyarız, yoksa çöpe mi atarız; bilemiyorum. Sevmek, muzaffer olmak; birlik olmak;ne kadar güzelmişsin; özlemişiz seni...

Herzaman sefer bizden, zafer Allah’tandır.

Batı devletleri ortak menfaatleri ve kaygıları için biraraya gelip NATO da kınama yayınlamayı konuşuyorsa ve sadece Macarlar Türk soylu oldukları için karşı çıktılar da biz neden ülkemizin ve insanımızın ortak menfaatleri için birlik beraberlik mesajı vermeyelim? İçimizde ki beyni ayrılmışlar bile "savaşa hayır" diyebiliyorken...

Barış pınarı; neden hoşgörü; birlik; anlayış; beraberlik pınarı olmasın? Velhasıl, 82 milyon insanımızın huzuru, güvenliği için güzel bir fırsat Barış Pınarı.

Selam ve dua ile....628 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.583713.6381
Euro15.205315.2662