Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam263
Toplam Ziyaret1265035
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KIZILDAĞ YAYLASI 534.KARAKUCAK GÜREŞLERİ
27/08/2019


Karaisalı ilçemiz ve belediyemiz zorlu bir sınavı başarıyla tamamladı.Bu başarı bir;olmanın iri olmanın ve diri olmanın sonucudur.Yani Cumhurun başarısıdır.
Geçen pazar günü 850 yerli ve yabancı güreşçinin katılımıyla hiçbir olumsuzluk yaşanmadan,planlanıp organize edildiği gibi, başarıyla tamamlandı.
Gelenekselliğini ve tarihi özelliğini birkez daha şehrimize, ülkemize, Karaisali ve Kızıldağ Yaylası olarak tanıtan, anlatan ve kanıtlayan atasporumuzu çoşku ile izleyen ülkemizin çeşitli vilayetlerinden gelerek heyecanımıza ortak olan insanımızla gördük.
Başlamak bitirmenin yarısı denir ya...aylar önce halisane başlanılan hazırlıklar tamamlanmış, son kontroller yapılmış ve üç gün üç gece süren konserlerle yaylamız cıvıl cıvıl olmuş, esnafımız kısmetini aramış ve dışardan gelen küçük satıcılar iş başarmışlardır.Yayla sakinlerinin misafir ağırlaması; davul zurna eşliğinde yapılan eğlencelerle süslenirken; ilçemizin yetiştirdiği birbirinden değerli yerel sanatçılarımızdan sonra sahne alan Murat Kekilli ve Mustafa Yıldızdoğan  konserleri harika idi.Havanın gayet serin olması herkesi ayrıca memnun etti.Bütün  bu güzelliklerin yanında kavga gürültü olmaması ve de trafik yoğunluğuna rağmen bir kaza haberi duymamamız en güzeli idi.
Herhangi bir organize firmasına verilmemesine rağmen ilçe Belediyemizin değerli personelleri büyük ve titiz bir özveri örneği gösterdiler ve alkışı hakettiler.Sayın başkanımızın şahsında emeği geçen herkesi Karaisalılılar olarak kutluyoruz.
Birkaç gün süren etkinliğin artık uluslararası boyutlara taşınması çalışmalarını duyduğumuz bu güreş festivalinin hafta içine de serpiştirilerek kültürel ve yerel sanatlarla desteklenmesi,ilçe turizm tanıtımına yönelik resim sergisi,belediye bünyesinde güreş klübü çalışmaları,yamaç paraşütü,motokros gösterileri,çeşitli kurum ve kuruluşların etkinlikleri düşündüğünü ve başlatacağını ümit ediyoruz sayın başkanımızdan.
Gerçekçi olmak gerekiyor; bu organizasyon büyük bir çabanın ürünü olduğu gibi,ilçe halkı ve yayla sakinlerine verilen değerin bir göstergesi olsa gerek.Ayrıca Cumhur İttifakı Belediyelerinin gayret ve çabaları her türlü takdirin üzerinde idi.Tüm belediye başkanlarımızı Saadettin Başkanın şahsında tebrik ediyoruz.
Teşekkürler ve tebrikler Sayın Aslan.


658 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.493413.5475
Euro15.229715.2907