Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam139
Toplam Ziyaret870123
HABER VİDEOLARI

Ziya Polat

Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI VE KARAİSALILILAR
05/07/2019

Efendim bu ilçe sahipsiz mi..?

Efendim bu ilçe hiç kalkınmayacak mı..?

Efendim bu ilçede hiç iş sahası yok mu..?

Efendim siyasiler uyuyor mu..?

Efendim belediye,kaymakamlık ne iş yaparlar,,?.....v.s...vs...

 

Efendim kabuğunu kıran ve her türlü yatırımını Adana veya başka şehirlere yapmış hemşehrilerimizin yolu ya düğün veya cenaze dolayısı ile doğup büyüdüğü bu ilçeye istemeyerekte olsa  düştüğünde bu soruları ekabirce sorar ve çıktığı fındık kabuğunu beğenmez..

Okumuş, bürokrat olmuş,bilmem hangi bakanlıkta veya il müdürlüğünde koltuk ve makam sahibi Karaisalılı olduğunu bile söylemek istemez iş düşürürler diye. Ancak, o koltuğa oturuncaya kadar memleket milliyetçisi, memleket sevdalısı...

Veya bir seçim olur bakarsın belediye başkanlığına veya belediye meclis üyeliğine aday adayı olur..Deseniz ki; falan köy Karaisalı'ya kaç km veya Karaisalı’nın içinde ikamet eden kapısını çalmadan girebileceğiniz on aile söyle maalesef..

Veya iş insanı veya sermayedarlar neden bu ilçeye şahsınız ve birkaç arkadaşınızla sermayeleri birleştirip  insanımızın çalışabileceği işyeri açmayı düşünmediniz. Aynı soruyu ilçemizdeki parası olan veya olduğunu kimseye hissettirmeyenlere de soruyorum.

Değerli dostlar,"iğneyi kendimize; çuvaldızı başkasına batıralım".Cebindeki parayla veya oturduğun koltukla veya da etrafındaki üç beş tane şakşakcının dolduruşu ile bu işler olmaz."Ergene karı boşamak kolaydır".Ha bütün bunları şimdiye kadar veya mevcut başkan ve bürokratları aklamak ve savunmak için yazmıyorum.

Elinizde bir sürü proje vardı seçim döneminde seçim sonrası hangisini kamuoyuyla veya yetkililerle paylaştınız? Makamda iken aradınız mi Kaymakamları veya Başkanları, "size şu şekilde yararlı olabilirim" adına maalesef...Sanırım önümüzdeki seçimlerde yine adaysınız ve kesin kazanacaksınız da onun için söylemiyorsunuz ve paylaşmıyor sunuz projelerinizi.Seçimler bitti; ilçeye uğramayan bir hemşehrimiz, bu ilçeye ne verebilir soruyorum...

Yemek masalarında,dost meclislerinde kendi parti ve derneklerimizde bol bol konuşuyoruz....Bu ilçe kalkınmaz,adam olmaz,çivi çakılmaz..v..s..

Değerli dostlar "eğri oturup doğru konuşmadıktan" sonra ve o makamı görev yapmak için değil makama oturmak için düşündüğümüz müddetçe verimli olamayız.

Birbirimizle konuşmayı beceremedikten ve fikirlerimizi saygı duyarak paylaşmadıktan sonra ve de yarınlarda bu ilçede çocuklarımız ve torunlarımız yaşayacak düşüncesini ön plana çıkarmadıktan sonra zoru başaramayız. Yani kolayı başarmaya talip olmamalıyız çünkü kolay zaten yapılır ve yapılıyor.

Bu ilçeyi şimdiye kadar yönetenlerinde elbette seçim sonrası dostça tavırlar içerisinde her türlü eleştiriye açık olmaları ve verilecek fikirlere kapılarının açık olması gerekiyor."Benden daha iyi neden biliyorsun" dememelidir.323 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BARIŞ PINARI HAREKATI - 11/10/2019
Bu harekat gönüllerimizi birleştirdi ve yumuşattı.Tüm siyasi partiler aynı davulu dövüyor.Bu fırsatı birlik beraberlik ve bütünlük adına neden değerlendir miyoruz? Tartışmalar, siyasi ayrıcalıklar, şucuculuk; bucuculuk bitmesi için neden gönüller vat
ÇOCUKLAR EVDEN GİDİNCE - 23/09/2019
Çocuklar bir gün evden giderler…
KARAİSALI VE HASANDAĞI - 15/09/2019
Ülkemiz ve ilçemiz baştanbaşa doğa harikası özelliği olan bir coğrafi yapıya sahiptir.
BİR DELİKANLIDAN MEKTUP - 08/09/2019
Ben 21 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Yazılarınızı fırsat buldukça okuyorum.
KIZILDAĞ YAYLASI KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI - 05/09/2019
Bu yıl 8.düzenlenen "Kızıldağ Yaylası Köylerarası Futbol Turnuvası"her yıl olduğu gibi yine heyecan ve sürprizlerle dolu ve de dedikodularla renklenerek tamamlandı.
KIZILDAĞ YAYLASI 534.KARAKUCAK GÜREŞLERİ - 27/08/2019
Karaisalı ilçemiz ve belediyemiz zorlu bir sınavı başarıyla tamamladı.Bu başarı bir;olmanın iri olmanın ve diri olmanın sonucudur.
DAVA ADAMLIĞIYLA BAŞLAYAN ve HÜSRANLA BİTEN BİR ÖMÜR... - 15/08/2019
İLGİLİSİNE.... !
BİLMEK VE BİLMEK - 27/07/2019
Siyasilerimizin halk ve muhalefet tarafından değerlendirilmesiyle ilgili bir paylaşımın yorumlarında rastladığım çok güzel bi hikaye...♡
KARAİSALI DA Kİ YABANCILAR ve GERİ DÖNEN KARAİSALILILAR - 03/06/2019
Saygıdeğer hemşehrilerim sanırım sizlerinde dikkatini çekmiştir İlçemize son yıllarda dışarıdan yerleşim oranında gözle görülebilir bir artış var.Diğer bir ifade ile artık dışarıdan
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.87655.9000
Euro6.52106.5471