Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam98
Toplam Ziyaret1242809
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI VE KARAİSALILILAR
05/07/2019

Efendim bu ilçe sahipsiz mi..?

Efendim bu ilçe hiç kalkınmayacak mı..?

Efendim bu ilçede hiç iş sahası yok mu..?

Efendim siyasiler uyuyor mu..?

Efendim belediye,kaymakamlık ne iş yaparlar,,?.....v.s...vs...

 

Efendim kabuğunu kıran ve her türlü yatırımını Adana veya başka şehirlere yapmış hemşehrilerimizin yolu ya düğün veya cenaze dolayısı ile doğup büyüdüğü bu ilçeye istemeyerekte olsa  düştüğünde bu soruları ekabirce sorar ve çıktığı fındık kabuğunu beğenmez..

Okumuş, bürokrat olmuş,bilmem hangi bakanlıkta veya il müdürlüğünde koltuk ve makam sahibi Karaisalılı olduğunu bile söylemek istemez iş düşürürler diye. Ancak, o koltuğa oturuncaya kadar memleket milliyetçisi, memleket sevdalısı...

Veya bir seçim olur bakarsın belediye başkanlığına veya belediye meclis üyeliğine aday adayı olur..Deseniz ki; falan köy Karaisalı'ya kaç km veya Karaisalı’nın içinde ikamet eden kapısını çalmadan girebileceğiniz on aile söyle maalesef..

Veya iş insanı veya sermayedarlar neden bu ilçeye şahsınız ve birkaç arkadaşınızla sermayeleri birleştirip  insanımızın çalışabileceği işyeri açmayı düşünmediniz. Aynı soruyu ilçemizdeki parası olan veya olduğunu kimseye hissettirmeyenlere de soruyorum.

Değerli dostlar,"iğneyi kendimize; çuvaldızı başkasına batıralım".Cebindeki parayla veya oturduğun koltukla veya da etrafındaki üç beş tane şakşakcının dolduruşu ile bu işler olmaz."Ergene karı boşamak kolaydır".Ha bütün bunları şimdiye kadar veya mevcut başkan ve bürokratları aklamak ve savunmak için yazmıyorum.

Elinizde bir sürü proje vardı seçim döneminde seçim sonrası hangisini kamuoyuyla veya yetkililerle paylaştınız? Makamda iken aradınız mi Kaymakamları veya Başkanları, "size şu şekilde yararlı olabilirim" adına maalesef...Sanırım önümüzdeki seçimlerde yine adaysınız ve kesin kazanacaksınız da onun için söylemiyorsunuz ve paylaşmıyor sunuz projelerinizi.Seçimler bitti; ilçeye uğramayan bir hemşehrimiz, bu ilçeye ne verebilir soruyorum...

Yemek masalarında,dost meclislerinde kendi parti ve derneklerimizde bol bol konuşuyoruz....Bu ilçe kalkınmaz,adam olmaz,çivi çakılmaz..v..s..

Değerli dostlar "eğri oturup doğru konuşmadıktan" sonra ve o makamı görev yapmak için değil makama oturmak için düşündüğümüz müddetçe verimli olamayız.

Birbirimizle konuşmayı beceremedikten ve fikirlerimizi saygı duyarak paylaşmadıktan sonra ve de yarınlarda bu ilçede çocuklarımız ve torunlarımız yaşayacak düşüncesini ön plana çıkarmadıktan sonra zoru başaramayız. Yani kolayı başarmaya talip olmamalıyız çünkü kolay zaten yapılır ve yapılıyor.

Bu ilçeyi şimdiye kadar yönetenlerinde elbette seçim sonrası dostça tavırlar içerisinde her türlü eleştiriye açık olmaları ve verilecek fikirlere kapılarının açık olması gerekiyor."Benden daha iyi neden biliyorsun" dememelidir.700 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI (14) SELAHATTİN BAYSAL - 23/03/2021
Teşkilatçı, Yazar,Siyasetçi,Şair
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI (13) İBO OSMAN - 25/02/2021
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı. Tarihini bilmeyen milletler her zaman yönetilmeye mahkumdur.
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI(12) MEHMET ARICI - 05/02/2021
"Kur'an'a Adanmış Bir Ömür"
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.764413.8195
Euro15.539415.6017