Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam278
Toplam Ziyaret838520
HABER VİDEOLARI

Ziya Polat

Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI KUVAYI MİLLİYE VE RAMAZAN
17/05/2019

Bu perşembe günü ilçemiz meydanında Ramazan ayının ortalarında KUVAYİ MİLLİYE ruhuna uygun milli ve manevi bir atmosfer oluşturup birlik ve beraberliğimize vurgu yapılan özlenen bir Karaisalı akşamı yaşadık.Herşey samimiyet kokuyordu.Yeni geçirdiğimiz gergin atmosferli seçim ortamı yok olmuş kardeşlik, birlik ve beraberlik hakimdi ilçe meydanında.Tebrikler sayın başkan tebrikler sevgili hemşehrilerim.
KARAİSALI Haber gazetesinde köşemde yazdığım "1Nisan Kutlamaları ve Milli ve Manevi Şahsiyetler" yazımızda Kuvayı milliye kutlamalarının israf derecesinde olduğu ve amacına hizmet etmediği yönündeki görüşlerimizi arz etmiştik.Sayın Şehrül Emin bu yıl gecenin özüne yakışır bir program ve Ramazan ile de uygun bir iftar programı düzenlemiştir teşekkürler  Saadettin bey.
Böylesine önemli gün ve haftaları daha geniş kapsamlı komisyonlar oluşturarak (kay.müftü.mil.eğt.müd.Stk.Basın...v.s.) halkın da görüşleri alınarak ve değişik etkinliklerin (sportif,kültürel...) yapılabileceği bir haftaya yaymak ve Kuvayı Milliye ruhunun yeni nesle aktarımını sağlamak gerekir diye düşünüyoruz.Inşaallah ilerleyen yıllarda daha can alıcı programlara şahit oluruz.
Sanıyorum olayın ciddiyeti ve Milli ve Manevi önemi Adana Valiliği ve de Çukurova Kaymakamlığına da tekraren aktarılması kanaatindeyiz.
Çünki  5 Ocak Adana'nın Kurtuluşunun başlangıcı ve sebebi 1 nisan Kuvayı Milliye hareketi ile mutlu ve zaferle biten bir sona ulaşmıştır.
Her yıl ayrı bir tema ile işlenebilecek önemli bir konu bizim için KUVAYI milliye.Her yıl bir tema seçmek yeni nesle İbo Osmanları, Faik çopuroğullarını,Koca Müftüleri,Mehmet Hamdi İzgileri v.s.anlatmak demektir.
Hafızların diyarı,pehlivanların diyarı olarak anılan ve bilinen Karaisali'ya KUVAYI MİLLİYECi diyarı denmesi elbette hepimizi onurlandırır ve gururlandırır.
Gelecek yıllarda milli ve manevi anlamda daha yüksek potansiyel içerikli KUVAYI MİLLİYE KUTLAMALARINDA buluşmak dileği ile...


231 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DAVA ADAMLIĞIYLA BAŞLAYAN ve HÜSRANLA BİTEN BİR ÖMÜR... - 15/08/2019
İLGİLİSİNE.... !
BİLMEK VE BİLMEK - 27/07/2019
Siyasilerimizin halk ve muhalefet tarafından değerlendirilmesiyle ilgili bir paylaşımın yorumlarında rastladığım çok güzel bi hikaye...♡
KARAİSALI VE KARAİSALILILAR - 05/07/2019
Efendim bu ilçe sahipsiz mi..?
KARAİSALI DA Kİ YABANCILAR ve GERİ DÖNEN KARAİSALILILAR - 03/06/2019
Saygıdeğer hemşehrilerim sanırım sizlerinde dikkatini çekmiştir İlçemize son yıllarda dışarıdan yerleşim oranında gözle görülebilir bir artış var.Diğer bir ifade ile artık dışarıdan
KARAİSALI VE ÜÇ T - 03/05/2019
lçemiz kabuğunu kırmaya çalışıyor, birlik ve beraberlik duygusu içerisindeki hemşehrilerimizin bunu başaracaklarına inanıyorum.
KARAİSALI LOBİSİ KARAİSALI DERNEKLERİ KARAİSALI DİASPORASI - 18/04/2019
Evet değerli hemşehrilerim;hani diyorlar ya "şapkanı önüne koy ve düşün"sanırım biz bu duraktayız.
KARAİSALI KİRLENEN DÜNYANIN EN TEMİZ KÖŞESİ - 02/04/2019
Kirlenen dünyanın en temiz köşesi demiştim,güzel ilçem Karaisalı için.Hala da diyorum,diyorum da neyine böyle diyorum diye so
KARAİSALI VE SİYASET - 07/02/2019
Değerli dostlar, yeni bir seçim atmosferine giriyoruz ve girdik dahi.
K.A.P (Karaisali Aladağ Pozantı) - 25/01/2019
KAP Karaisalı,Aladağ ve Pozantı ilçelerimizin baş harflerinin oluşumundan meydana gelmiş GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ(GAP) isminden esinlenilerek düşünülmüş bir projenin adıdır.
 Devamı
Anlık
Yarın
31° 33° 23°
AlışSatış
Dolar5.74985.7728
Euro6.36106.3865