Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam109
Toplam Ziyaret1242820
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI LOBİSİ KARAİSALI DERNEKLERİ KARAİSALI DİASPORASI
18/04/2019

Evet değerli hemşehrilerim;hani diyorlar ya "şapkanı önüne koy ve düşün"sanırım biz bu duraktayız.

Yeni bir seçim atmosferinden çıktık.Tüm seçilmişlere başarılar diliyoruz.Rabbim çalışmalarını insanımızdan yana,devletimizden yana ve milletimizden yana çevirsin.Memleket bizim,devlet bizim,insanımız bizim.Kesinlikle insanları şuralı-buralı,şucu-bucu,şöyle-böyle gibi ayrıştırmak veya ötekileştirmek gibi bir niyetimiz yok.Başarı çalışanların;bir olanların ve de birlik olup " KALBE DOKUNANLARIN"dır her zaman.

Biz Adana gibi bir şehirde Murtçular olarak çeşitli renklerden oluşan mozaik taşlarının en koyu;en belirgin ve de en büyük, en belirgin renkli taşıyız .En büyük renkli taşız fakat; üzerimize basıp geçenlerin dikkatini çekemiyoruz nedense.Veya üzerimize basıp geçenler bizim genlerimizi,kimyamızı iyi biliyorlar.Şu da olabilir; bizim özelliklerimizi ve güzelliklerimizi bilmiyor,bilemiyorlar veya biz mi kendimizi gösteremiyor muyuz acaba.

Adana'da en renkli TAŞ,en kaliteli BAŞ ve en güvenilir VATANDAŞ olacaksın ama;kaynadığın tencerenin içinde pişen yemeğe tat olamayacaksın.Sizce burada bir yanlışlık yok mu dostlar.

Şeker oluyorsun,un oluyorsun,yağ oluyorsun da neden iyi bir aşçı olup helva olamıyoruz.

 

Eveeet şapkamızı önümüze alıp düşünme vaktindeyiz.Şimdiye kadar bu fikirleri dillendirdiğimizde falan vekile rağmen;filan başkana rağmen olmasın diyorduk.Şükür şimdi kimsemiz yok;yani "rağmen"yok.Biz bizeyiz.Nereden başlamalıyız,nasıl başlamalıyız da "BİR OLALIM,İRİ OLALIM;DİRİ OLALIM".

Sivil toplum kuruluşlarımız,ak saçlılarımız,kanaat önderlerimiz,gönüllülerimiz,köşe taşlarımız,ağabeylerimiz,bilgelerimiz,derneklerimiz,belki de gençlerimiz ve de samimi siyasetçilerimiz deseler ki"SİLKİNELİM VE KENDİMİZE GELELİM,AYNI DELİĞE İ..MEYİ BECERELİM VEYA BİZ NERDE YANLIŞ YAPIYORUZ".Herhalde yansız,tarafsız,hesapsız birileri bu işi bir çay sohbeti ile başlatabilir.Murtçu Kardeşliği bizi bir araya getiremiyor,Karaisali Sevdalılığı bizi bir araya getiremiyor,Kızıldağ Köylerarası Futbol Turnuvası bir araya getiremiyor,Kızıldağ Güreşleri bizi bir araya getiremiyor ve maalesef Çukurovada Kuvayı Milliye ateşini yaktığımız ve düşmanı birilikte kovduğumuz 1 Nisan kutlamaları dahi bizi bir araya getiremiyor.Kısacası OLDUĞUMUZ YERDE YOKUZ.Dernekleşilir mi,platfom mu oluşturulur,meclisler mi oluşturulur, lobileşilir mi,çeşitli toplantılar,v.s...Ha ön ayak olanlara veya olmak isteyenlere "BUNLAR NEREYE KOŞUYOR VEYA NEREYE OYNUYOR"demesin kimse.

Unutulmasın ki beş sene sonrasının ilk bir ayı geçiyor.Başka bir deyişle; 60 ayın biri gitti, kaldı 59 ay.Sayılı günler çabuk geçer.Bu defa balığı büyütmeyelim;çünki kaçan balık büyük oluyor.Ne dersiniz...?774 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI (14) SELAHATTİN BAYSAL - 23/03/2021
Teşkilatçı, Yazar,Siyasetçi,Şair
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI (13) İBO OSMAN - 25/02/2021
İlçemizin hamisi ve banisi büyüklerimizi yeni yetişen nesle anlatmak ve tanıtmak asli görevlerimizden olmalı. Tarihini bilmeyen milletler her zaman yönetilmeye mahkumdur.
KARAİSALI'NIN KÖŞETAŞLARI(12) MEHMET ARICI - 05/02/2021
"Kur'an'a Adanmış Bir Ömür"
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.764413.8195
Euro15.539415.6017