Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret794864
HABER VİDEOLARI

Ziya Polat

Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI KİRLENEN DÜNYANIN EN TEMİZ KÖŞESİ
02/04/2019

Kirlenen dünyanın en temiz köşesi demiştim,güzel ilçem Karaisalı  için.Hala da diyorum,diyorum da neyine böyle diyorum diye sorduğumda hep bardağın boş tarafını görüyoruz gibi geliyor bana.Bardağın dolu tarafından bakıp kendimizi sigaya çekebilmenin erdemli insanların yapabileceği bir hareket olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Kendi içimizde empati ve tartışma yani İSTİŞARE kültürünü oturtamadığımız geliyor aklıma.Hep "ne derler"diye hayatımızı başkaları için yaşıyoruz.Ne derler,"ne derlerse desinler".Yaptığın iş veya savunduğun fikir akıl süzgecinden geçtikten sonra kimseyi hedef almıyor,topluma rehberlik yapacak bir hareketse olsun gitsin.Bir insan tamamen iyi veya tamamen kötü olamaz.Kendi penceremizin camı kirli ise dışarıyı hep kirli görürüz.Veya pencere camı temizse güzel görürüz.Velev ki; temiz pencereden kirli bir bahçe gördük, yalan mı söyleyeceğiz; "temiz", diye.Evet empati kültürünü ve istişareyi bu bağlamda daha gerçekçi bir şekilde kullanıp "teşekkür etmek"varken,veya "pardon anlayamadım"; demek varken;veya, bir insan olarak eksikliğimizi neden kabul etmeyiz.Ulaşamadığımız ciğer murdar değildir elbette.Başkaları bilgili,donanımlı ise ciğere ulaşabiliyorsa elbette ciğer murdar değildir.Hele birde lider konumunda biri isek.Daha çok kazanacağımızı düşünerek; düzelteceklerimizi neden düzeltmeyiz.Ha; bunları yazan veya söyleyen senin köylün olmaya bilir ha.Karşı takımda oynuyor da olabilir.Senin ekibinde de olabilir.

Küçücük bir hata veya şahsımızı ilgilendiren bir doğru için neden kızarız. Hatasını kabul edebilen insan büyük adamdır.Yarınını düşünen kahraman olamaz derler ya,yalan külliyen yalan.İnançlı insan,lider insan,zararsız insan elbette yarınını düşünerek hareket eder.Bir ısırıldığı yerden ikinci kez ısırılmaz.

HOŞGÖRÜ, SAMİMİYET VE TEVAZU bizlere çok şey kazandırır ve inancımızın da gereğidir.Bu üç kelime yaşantımızın mihenk taşı olmalı.Ha bir de Tebessüm ve teşekkür para ile değil biliyor sunuz değil mi?

SelamlarPaylaş | | Yorum Yaz
327 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI LOBİSİ KARAİSALI DERNEKLERİ KARAİSALI DİASPORASI - 18/04/2019
Evet değerli hemşehrilerim;hani diyorlar ya "şapkanı önüne koy ve düşün"sanırım biz bu duraktayız.
KARAİSALI VE SİYASET - 07/02/2019
Değerli dostlar, yeni bir seçim atmosferine giriyoruz ve girdik dahi.
K.A.P (Karaisali Aladağ Pozantı) - 25/01/2019
KAP Karaisalı,Aladağ ve Pozantı ilçelerimizin baş harflerinin oluşumundan meydana gelmiş GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ(GAP) isminden esinlenilerek düşünülmüş bir projenin adıdır.
KARAİSALI, MİLLİ VE MANEVİ ŞAHSİYETLER - 09/01/2019
Zahit Akdağ,Ibo Osman,A.Faik Çopuroğlu,M.Hamdi İzgi,Ersin Koçak,Sıçramaz Hoca,Mehmet Geçioğlu ve yaşayan büyüklerimiz
KARAİSALI VE GENÇ SİYASETÇİLER - 28/12/2018
Değerli dostlar,bu seçim sürecinde mutlaka dikkatinizi çekmiştir,çok güzel bir gelişme yaşandı İlçemiz adına.İlçemizin genç beyinleri doğ
ZİYA POLAT NEREYE KOŞUYOR - 21/12/2018
Bu başlık benim değil. Bu başlık yaklaşık beş yıl önce KARAİSALI HABER gazetemizin benim için atmış olduğu bir başlık.
Anlık
Yarın
14° 28° 12°
AlışSatış
Dolar5.88865.9122
Euro6.56076.5869