Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret999057
HABER VİDEOLARI
Oğuz Adem Selçuk
karaisalihaber@hotmail.com
SANDIĞA GİDERKEN…
26/03/2019
        Türkiye, bu Pazar günü bir daha sandık başında olacak. Zira demokratik yönetişimin temeli seçimlerdir.
        Dileğimiz, kavgasız-gürültüsüz bir şekilde halkımızın demokratik hakkını özgürce kullanmasıdır. 1977 yılından bu yana oyumu özgürce kullandım ve umarım ilerideki seçimlerde de yurttaşlık hakkımı kullanmak nasip olur.
        18 Nisan 1999 Seçimlerinde Karaisalı’dan İl Genel Meclisi Üyeliğine aday olmak üzere o zamanki Doğru Yol Partisine müracaat etmiştim ve memuriyetten ayrılmıştım. İlçe Örgütü beni değerlendirmedi ama ben mücadeleden geri durmadım. Adana İl Başkanlığı seçiminde Kurultay Delegesi seçildim. 
        O tarihten bu yana tam yirmi yıldır bir anlamda şöyle veya böyle siyasetin içerisindeyim. 2004/2009 döneminde Seyhan İlçesi Tellidere Mahallesi Muhtarlığı görevine seçildim. 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimde de Karaisalı’dan yine İl Genel Meclisi Üyeliğine aday oldum. Bu kez, Cumhuriyet Halk Partisi listesinden seçime girdim. Kazanamadım.
        16 Nisan 2016 da ki Anayasa Değişikliği Referandumunda güçlü ve etkin bir şekilde “Hayır Birleşenleri” safında yer aldım, çevremde ve mahallemde insanlarımıza başkanlık sisteminin getireceği tehlikeleri anlatmak için siyasi çalışmalarda bulundum. Bugün geldiğimiz noktada, başkanlık sisteminin bünyemize uymadığını halkımız görmeye başladı ama birilerinin deyimiyle “Atı alan Üsküdar’ı geçti.” Ne yazık ki vakit çok geç. Böyle giderse 2023 e kadar seçim yok artık.
        Bugün itibariyle hiçbir makama aday olmadım, siyasetteki kirlenmeyi yakından gördükçe de kendimi o zeminlerden olabildiğince uzak tutmaya çalışıyorum. Bu duygularla Pazar günü sandığa giderken görüşlerimi paylaşmak istedim.
        Şimdi yerel seçime gidiyoruz. Muhtarlarımızı, İhtiyar Heyeti ve Belediye Meclis Üyelerimizi, Belediye Başkanlarımızı seçeceğiz bu seçimde. Ama yerel seçim, öyle bir yere çekildi ki siyasilerimizce, sanki ülkeyi yönetecek iktidarı belirleyecekmişiz gibi bir algı operasyonuyla karşı karşıya bırakıldı halkımız.
        Bu havaya kapılmamak lazım. Güneşte söylediğini gölgede unutanları veya inkâr edenleri örnek almayalım. Dün birbirlerine hakaret edenlerin bugün söylediklerini unutarak kolkola olmalarına aldanmayalım. Yarın başka yapılarla birlikte hareket etmeyeceklerini kim garanti edebilir. Çünkü siyaset, çok kirlendi ve sürekli güven kaybediyor. O nedenle yalanlara, kavgalara prim vermeyelim.
        Neticede bu, bir yerel yönetim seçimi. Burada bizim dikkat edeceğimiz husus, kimin veya kimlerin yöremize köyümüze faydalı olacağıdır. Seçeceğimiz aday veya adayların partilerinden ziyade kişiliklerine, projelerine, güvenilirliklerine, tecrübe ve halkla ilişkilerindeki insancıl yönüne bakmamız gerekecektir.
        Televizyonlardaki, haber bültenlerindeki siyasi parti mitinglerinin verdiği mesajların ötesinde vicdanımız ile baş başa kalarak oy pusulasındaki yere mühür basmalıyız..
        Bugünümüzü değil, gelecek günlerimizi de düşünerek, çocuklarımızın-torunlarımızın yaşayacağı köylerimizin, kentlerimizin şekilleneceği durumları da düşünerek oylarımızı kullanmak zorundayız.
        Bırakalım Ankara’dakiler birbirleriyle boğaz boğaza kavga etsinler. Birbirlerine demedik lafları kalmasın. Ama sakın ola, o laflardan etkilenerek konumuzla- komşumuzla husumet içine girmeyelim. Yarınlardaki iyi ve kötü günümüzde yine bizim yanımızda komşularımız, köylülerimiz olacaktır. Ankara’dakiler olmayacaktır. Bunu bilelim, buna göre hareket edelim.
        31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin, ülkemize ve insanımıza hayırlara vesile olacak şekilde tecelli etmesini dileyelim.
        Kendimizi, kendi vicdan terazimiz ile tartalım. Bizim vicdanımız, bize doğru olanı gösterecektir.


408 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE ŞİİR – 3 - 16/05/2020
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’mizde de olağanüstü durum devam ediyor. Virüs, toplumsal hayatımızı ve ekonomik vaziyetimizi çok kötü etkilemektedir. Buna bir süre daha katlanmamız gerekecektir ama işte o süre ne zaman bitecek belli değildir.
KORONOVİRÜS GÜNLERİ – 2 - 21/04/2020
Tehlikeli durum devam ediyor. Bütün dünya teyakkuz halinde ama tehlikeyi tamamen ortadan kaldıracak bir hal çaresi de bulunmuş değil.
KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE ŞİİR-1 - 27/03/2020
Dünyamızın, bugünlerde neredeyse bütün ülkeleri tehdit eden ve salgın bir hastalık olan koronavirüsü ile başı dertte.
ADALET, BİRGÜN HERKESE LAZIM OLACAKTIR - 11/02/2020
Günlük hayatımızda kullandığımız, yeri gelince örnek verdiğimiz özlü sözler vardır. Her milletin kendi doğal yaşamından, tecrübe ve deneyiminden meydana gelen ve gelecek kuşaklara aktarılan kalıplaşmış sözlerdir bunlar.
KARAİSALI BOZLAĞI* - 30/12/2019
Bilindiği üzere bozlak, uzunhava tarzında söylenen türkülerimize verilen genel bir addır. Çukurova yöremizde ve İç Anadolu Bölgemizde söylenen uzunhavalara bozlak denilmektedir. Gavurdağlarının ötesinde söylenen bu tür uzun havalar da Barak olarak a
NE DÜŞÜNÜYORUM?... - 24/11/2019
23 Haziran 2019 İstanbul Seçimlerinin ardından yazdığım Değerlendirme yazımı bir kez daha buradan paylaşmak istiyorum.
YENİ TÜRK ALFABESİNİN KABUL VE UYGULANMASI… - 01/11/2019
Tarih içerisinde Türkler, Göktürk Alfabesinin dışında da farklı alfabeler kullanmışlardır.
MOTORSİKLETE BİNMEK BIÇAK SIRTINDA YÜRÜMEK GİBİDİR - 18/10/2019
Değerli hemşehrilerim, bu sitede ve bundan önceki dönemlerde Karaisalı Gazetesinde bir köşe yazarı olarak sizlerle birlikte olduk ve olmaya devam ediyoruz.
KARAİSALI ÜZERİNE BİR ŞİİR KLASİĞİ.... - 03/10/2019
Karaisalı, yamaçlarında davar güttüğüm, derelerinde-çaylarında çimdiğim, taşlı-tozlu yollarında “dora” marka lastik ayakkabıyla yürüdüğüm, okula giderken yağmurlarında ıslanıp, bacası tüten ocağında kurulandığım, rüzgârlarında saçlarımı dalgalandırdı
 Devamı
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223