Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam97
Toplam Ziyaret808060
HABER VİDEOLARI

Ziya Polat

Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI VE SİYASET
07/02/2019

Değerli dostlar, yeni bir seçim atmosferine giriyoruz ve girdik dahi.

Diliyor ve temenni ediyoruz ki; sonuçları hayırlı olur, hayırlısı olsun. İlçe sakinleri olarak bizlere düşen, yangına körükle gitmek değil elbette. Kanaat önderleri, aklı selim  dostlar, eğitimli arkadaşlar, ak saçlılar ve akil büyüklerimiz tansiyonu düşürerek güzel olan, doğru olan ne ise nefislerinden uzaklaşarak karar verecekler.

Bu ilçede bizim çocuklarımız, bizim torunlarımız yaşayacak; düşüncesini unutmadan rehberlik yapacaklar ve yol gösterecekler; umuyorum. Heva ve heveslerimizi bir kenara koyarak, şahsi beklentilerimizden geçerek, İlçemiz insanının beklentilerine cevap verebilecek,"keşke" demeyeceğimiz hayırlı kararlar ve sonuçlar alabileceğimiz bir seçim olsun amacında olmalılar.

Nasıl ki bir cenazede, bir düğünde falanca filancı diye ayırmıyor isek; bu seçimde de nefsimizi bir torbaya koyarak "Sezar'ın hakkını Sezar'a vererek düşünmeliyiz.

Şöyle makarayı geri sardığımızda kaç seçim öncesine gidebiliyoruz bir muhakeme ve muhasebe yaptığımızda neler yaşadık, neler gördük. Kırmaya, dökmeye, üzmeye ve küsmeye hiç te gerek olmadığını anlıyoruz. Peygamberimiz "birbirinizi severken ölçülü sevin; zira gün gelir çok sevdiğiniz biri ile küsebilir; çok sevmediğiniz biri ile dost olabilirsiniz" diyor. Böylesine kutsal bir mesaj var iken; bizler nasıl bigane kalabiliriz. Hele hele söz konusu İlçemiz ise, zaten bir Karaisalılı hemşehrimiz olacak. Öyleyse telaşa, kavgaya hiç gerek yok.

Projeler önemli, tecrübeler önemli, yaşanmışlıklar önemli, öngörüler ve vizyonlar önemli, ilçemizin potansiyelini bilmek ve ona göre tatminkar ve fizibilite çalışmalarına yönelik cevaplar önemli. İnsanımızı sevmeye çalışarak; af yeteneğimizi kullanarak; değerlendirme yaparak karar vermek, inanan insanların görevidir. İlçemizin tarım, ticaret, turizm v.s. ve birlikte hareket edebilme özelliklerine parmak basarak yapılan "gönüle dokunma;" ilçemizi ve insanımızı başarıya götürecektir.

Elbette ki bu demokratik hakkımızı kullanırken dünya görüşümüz ön plana çıkacak, ikili ilişkiler ön plana çıkacak, hısım akraba diyaloğu öne çıkacak. İşte bütün bunları düşündüğümüzde kin ve nefret gibi duygulardan arınıp halisane niyetlerle oyumuzu kullanıp anlaşmaya ve hal hatır sormaya devam edeceğiz, etmeliyiz.

Sakın ola; ortalığı germeye çalışanlara prim kazandırmayalım.

Son söz "düşmanımın düşmanı; dostumdur" demeden düşünmeliyiz.Paylaş | | Yorum Yaz
616 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI KUVAYI MİLLİYE VE RAMAZAN - 17/05/2019
Bu perşembe günü ilçemiz meydanında Ramazan ayının ortalarında KUVAYİ MİLLİYE ruhuna uygun milli ve manevi bir atmosfer oluşturup birlik ve
KARAİSALI VE ÜÇ T - 03/05/2019
lçemiz kabuğunu kırmaya çalışıyor, birlik ve beraberlik duygusu içerisindeki hemşehrilerimizin bunu başaracaklarına inanıyorum.
KARAİSALI LOBİSİ KARAİSALI DERNEKLERİ KARAİSALI DİASPORASI - 18/04/2019
Evet değerli hemşehrilerim;hani diyorlar ya "şapkanı önüne koy ve düşün"sanırım biz bu duraktayız.
KARAİSALI KİRLENEN DÜNYANIN EN TEMİZ KÖŞESİ - 02/04/2019
Kirlenen dünyanın en temiz köşesi demiştim,güzel ilçem Karaisalı için.Hala da diyorum,diyorum da neyine böyle diyorum diye so
K.A.P (Karaisali Aladağ Pozantı) - 25/01/2019
KAP Karaisalı,Aladağ ve Pozantı ilçelerimizin baş harflerinin oluşumundan meydana gelmiş GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ(GAP) isminden esinlenilerek düşünülmüş bir projenin adıdır.
KARAİSALI, MİLLİ VE MANEVİ ŞAHSİYETLER - 09/01/2019
Zahit Akdağ,Ibo Osman,A.Faik Çopuroğlu,M.Hamdi İzgi,Ersin Koçak,Sıçramaz Hoca,Mehmet Geçioğlu ve yaşayan büyüklerimiz
KARAİSALI VE GENÇ SİYASETÇİLER - 28/12/2018
Değerli dostlar,bu seçim sürecinde mutlaka dikkatinizi çekmiştir,çok güzel bir gelişme yaşandı İlçemiz adına.İlçemizin genç beyinleri doğ
ZİYA POLAT NEREYE KOŞUYOR - 21/12/2018
Bu başlık benim değil. Bu başlık yaklaşık beş yıl önce KARAİSALI HABER gazetemizin benim için atmış olduğu bir başlık.
Anlık
Yarın
29° 36° 21°
AlışSatış
Dolar6.12096.1454
Euro6.81796.8452