Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam268
Toplam Ziyaret1265040
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI VE SİYASET
07/02/2019

Değerli dostlar, yeni bir seçim atmosferine giriyoruz ve girdik dahi.

Diliyor ve temenni ediyoruz ki; sonuçları hayırlı olur, hayırlısı olsun. İlçe sakinleri olarak bizlere düşen, yangına körükle gitmek değil elbette. Kanaat önderleri, aklı selim  dostlar, eğitimli arkadaşlar, ak saçlılar ve akil büyüklerimiz tansiyonu düşürerek güzel olan, doğru olan ne ise nefislerinden uzaklaşarak karar verecekler.

Bu ilçede bizim çocuklarımız, bizim torunlarımız yaşayacak; düşüncesini unutmadan rehberlik yapacaklar ve yol gösterecekler; umuyorum. Heva ve heveslerimizi bir kenara koyarak, şahsi beklentilerimizden geçerek, İlçemiz insanının beklentilerine cevap verebilecek,"keşke" demeyeceğimiz hayırlı kararlar ve sonuçlar alabileceğimiz bir seçim olsun amacında olmalılar.

Nasıl ki bir cenazede, bir düğünde falanca filancı diye ayırmıyor isek; bu seçimde de nefsimizi bir torbaya koyarak "Sezar'ın hakkını Sezar'a vererek düşünmeliyiz.

Şöyle makarayı geri sardığımızda kaç seçim öncesine gidebiliyoruz bir muhakeme ve muhasebe yaptığımızda neler yaşadık, neler gördük. Kırmaya, dökmeye, üzmeye ve küsmeye hiç te gerek olmadığını anlıyoruz. Peygamberimiz "birbirinizi severken ölçülü sevin; zira gün gelir çok sevdiğiniz biri ile küsebilir; çok sevmediğiniz biri ile dost olabilirsiniz" diyor. Böylesine kutsal bir mesaj var iken; bizler nasıl bigane kalabiliriz. Hele hele söz konusu İlçemiz ise, zaten bir Karaisalılı hemşehrimiz olacak. Öyleyse telaşa, kavgaya hiç gerek yok.

Projeler önemli, tecrübeler önemli, yaşanmışlıklar önemli, öngörüler ve vizyonlar önemli, ilçemizin potansiyelini bilmek ve ona göre tatminkar ve fizibilite çalışmalarına yönelik cevaplar önemli. İnsanımızı sevmeye çalışarak; af yeteneğimizi kullanarak; değerlendirme yaparak karar vermek, inanan insanların görevidir. İlçemizin tarım, ticaret, turizm v.s. ve birlikte hareket edebilme özelliklerine parmak basarak yapılan "gönüle dokunma;" ilçemizi ve insanımızı başarıya götürecektir.

Elbette ki bu demokratik hakkımızı kullanırken dünya görüşümüz ön plana çıkacak, ikili ilişkiler ön plana çıkacak, hısım akraba diyaloğu öne çıkacak. İşte bütün bunları düşündüğümüzde kin ve nefret gibi duygulardan arınıp halisane niyetlerle oyumuzu kullanıp anlaşmaya ve hal hatır sormaya devam edeceğiz, etmeliyiz.

Sakın ola; ortalığı germeye çalışanlara prim kazandırmayalım.

Son söz "düşmanımın düşmanı; dostumdur" demeden düşünmeliyiz.1127 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.583713.6381
Euro15.205315.2662