Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam248
Toplam Ziyaret779745
HABER VİDEOLARI

Ziya Polat

Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI, MİLLİ VE MANEVİ ŞAHSİYETLER
09/01/2019
Zahit Akdağ,Ibo Osman,A.Faik Çopuroğlu,M.Hamdi İzgi,Ersin Koçak,Sıçramaz Hoca,Mehmet Geçioğlu ve yaşayan büyüklerimiz
(Bu yazıda yaşayanların ismini yazmayı uygun bulmadım..)
 
İlçemiz tarih ve kuruluş itibariyle şehrimizin en eski ilçelerinden biri.Bu uzun yaşanmışlık sürecinde bu topraklara ismiyle; cismiyle ;kanı ve canıyla o kadar hizmet etmiş, milli ve manevi değerlerimiz var ki; biz bu isimleri saymakla bitiremeyiz.
1835 li yıllara dayanan belediye kuruluş tarihiyle ne yiğitler,ne kahramanlar,ne üstadlar yetiştirmiş; bu topraklara emek vermiş büyüklerimizi unutmamalıyız; unutturmamalıyız.
Hiç olmazsa cumhuriyet döneminde İlçemiz literatürüne giren isimleri yadetmek,yeni yetişen nesle tanıtmak; elbette görevimiz olmalı.Bunları dillendirirken o falancıydı bu filancıydı diyenler çıkacak; bizde onlara "sende falancısın mi" diyeceğiz.Hayır, biz birşey demiyeceğiz.Çünki ne olursa olsun, kim olursa olsun, neyci olursa olsun, o insanlar bizim hemşehrimiz, bizim büyüklerimiz ve ilçemizin ismini kendi uğraşlarıyla şehrimize, ülkemize tanıtmış kişilerdir.Kendi isimlerini şehrimizde caddelere; sokaklara verdirtmişlerdir.
Bu arada Karaisalı Belediyemize isimlerini cadde ve bulvarlara(Ersin Koçak,Ibo Osman,Mehmet Aldatmaz,M.Hamdi İzgi,A.Faik Çopuroğlu,Sıçramaz Hoca,Ahmet Sapmaz,Celal Geçioğlu,Zahit Akdağ,İlçemiz güvenlik güçlerinin şehit isimleri.....) verdiği milli ve manevi büyüklerimizin aileleri adına teşekkür ediyorum.  Bu şahsiyetlerin isimlerinin yaşatılması takdire şayan.Ayrıca Koca Müftü için son birkaç yıldır Adana Asri mezarlıkta yapılan anma törenleri harika idi.Abdullah Faik Çopuroğlu efendinin köyündeki mezarının yapımı ve  mezar başında anma törenleri yaptığı için belediyemizi kutluyoruz.
Bizim ve halkımızın isteği Mehmet Ünaldı,Ibo Osman,Ersin Koçak,Muzaffer Var.....gibi ağabeylerimiz;büyüklerimizin anıldığı,tanıtıldığı,milli ve manevi değeri yüksek bir gece düzenlensin.Birkaç resim,kısa biyografi neler yaptıkları gibi sadece unutmadığımızı unutmayacağımızı hala hayatta olan yakınlarına ve bu ilçede yaşayacak gençlere tanıtmak gerektiği yönünde manevi anlamı büyük bir katılım ile milli ve manevi çoşkusu yüksek bir gece yapılması yönündedir.
1nisan Kuvayı Milliye şenliklerine milyonlarca lira verilerek getirilen sanatçılara verilen paranın israf olduğunu düşünüyor,bundan sonra yapılacak 1nisan kutlamalarının amacına uygun şekilde milli ve manevi ruha hizmet etmesini bu vesile ile bundan sonraki 1 nisanların Karaisaliya mal olmuş,ismi Karaisalı ile özdeşleşmiş milli ve manevi büyüklerimizin anıldığı bir gece veya proğram olmasını temenni ve  arzu ediyoruz.
(Dostlarımızın eleştirilerine açığız,lütfen yorumlarınızla katkı da bulunmanızı bekliyoruz)


Paylaş | | Yorum Yaz
385 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI VE SİYASET - 07/02/2019
Değerli dostlar, yeni bir seçim atmosferine giriyoruz ve girdik dahi.
K.A.P (Karaisali Aladağ Pozantı) - 25/01/2019
KAP Karaisalı,Aladağ ve Pozantı ilçelerimizin baş harflerinin oluşumundan meydana gelmiş GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ(GAP) isminden esinlenilerek düşünülmüş bir projenin adıdır.
KARAİSALI VE GENÇ SİYASETÇİLER - 28/12/2018
Değerli dostlar,bu seçim sürecinde mutlaka dikkatinizi çekmiştir,çok güzel bir gelişme yaşandı İlçemiz adına.İlçemizin genç beyinleri doğ
ZİYA POLAT NEREYE KOŞUYOR - 21/12/2018
Bu başlık benim değil. Bu başlık yaklaşık beş yıl önce KARAİSALI HABER gazetemizin benim için atmış olduğu bir başlık.
Anlık
Yarın
21° 22° 7°
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837