Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam270
Toplam Ziyaret1265042
HABER VİDEOLARI
Ziya Polat
zpolat@hotmail.com
KARAİSALI VE GENÇ SİYASETÇİLER
28/12/2018
Değerli dostlar,bu seçim sürecinde mutlaka dikkatinizi çekmiştir,çok güzel bir gelişme yaşandı İlçemiz adına.İlçemizin genç beyinleri doğdukları,büyüdükleri,eğitim aldıkları,ekmeğini yedikleri,daha da ötesi;Karaisali virüsünü çiğerlerinde hissettikleri memleketlerini yönetmek,katkı koymak üzere; siyaset sahnesinde bizde varız dediler.Belediye başkanlığı,belediye meclis üyeliği ve muhtarlık gibi seçimle gelinen makamlara aday adayı oldular.Şahsım olarak bu genç beyinlerin;partilerine bakmaksızın gurur duydum,sevindim ve mutlu oldum.Geneli eğitimli insanlar,makam sahibi insanlar,zamanı yöneten insanlar,özellikle de parayı yöneten genç insanlar bunlar.Demek ki,olabiliyor muş.Şimdiye kadar olmazsa olmazlardan başkası olmazdı.Elbette onlarda olsunlar.Siyasi mozaik ne kadar renkli olursa; görüntü o kadar güzel olur.
Sonra bu bir hizmet yarışı, vatandaşımıza değişik alternatifler sunmak gerekir.
Sonra bir de şu değişti;"bunlar çocuk,bunlar tecrübesiz bu işin altından kalkamazlar"v.s..Teknoloji ve rol model etkinliklerle birlikte; ekip ruhu ki;istişare diyoruz, çok önemli.Siyasilerimizin artık ben bilirim diyen "kasaba politikacısı"versiyonu tedavülden kalktı.Danışman ve danışmanlar kültürü artık çok daha rahatlatıyor siyasetçilerimizi.
Arkadaşlar,sanki "neden bu kadar aday Karaisali için var da; Adana,Seyhan,Çukurova ilçelerimizde aday veya adaylarimiz yok" sözlerinizi duyar gibi oluyorum.Oralarda da güzel gelişmeler var.Aday adayı hemşehrilerimiz var.Ancak gururla söylemek gerekirse; oralara aday olan insanlar; yanlarına yörelerine Karaisalılı birkaç siyasetçiyi  almadan; başarısız olacaklarını biliyorlar.Her siyasi ortamda Karaisali'mızın politik özelliği vurgulanıyor artık.Ancak ilçemizde hanımefendilerde keşke siyasete biraz daha göz kırpsalar.Çünki inanıyoruz ki; evlerini,eşlerini ve çocuklarını fevkalade idare eden hanımlarımız İlçemiz idaresinde de söz sahibi olsunlar.
Temennimiz o ki;Karaisali elbette bir Karaisalılı tarafından yönetilecek ama en yetenekli hemşehrimizi seçebilelim,ancak hedefi büyütüp Adana'yı yönetmeye talip gençlerimizin önünü açıp gelecek seçimlere vizyonu ve temsil yeteneği olan siyasetçiler yetişsin istiyoruz.Gençler sizi tebrik ediyor ve alkışlıyoruz.Karaisalılı hanımlar vakit geçmiş değil sizler donanımlı,birikimli ve mahir kişilersiniz "yapabilir miyim" demeyiniz.Sizleri de siyasi arenada görmek bizleri gururlandırır.
Hayal ile hedef arasındaki fark eylemdir,yeterki;sevdamız Karaisalı olsun.


1214 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI(16) ALİ DURAK - 21/01/2022
Belediye Reisi
KARAİSALI KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞEHRİ OLACAK - 02/01/2022
İlçe Kaymakamı Sayın Mert Kumcu Beyin AA muhabirine verdiği röportajda ki "Karaisalı kültür,sanat ve spor şehri olacak"cümlesi bana çok sıcak geldi ve beni ziyadesiyle heyecanlandırdı.
"KARAİSALI'NIN KÖŞE TAŞLARI" (15) ZAMİR GENÇ - 17/12/2021
"Bu Dünyadan Bir Zamir Genç Geçti"
KUTSAL TOPRAKLAR ÇECELİ - 29/10/2021
Toprağın taşınla,kutsal beldesin,
KİM BU CESUR YÜREK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ADAY - 17/08/2021
Evet değerli dostlar,saygıdeğer hemşehrilerim.Karaisalılılar olarak herzaman Adana'da en az üçyüzelli bine yakın hemşehrimizin olduğunu böbürlenerek anlatırız ya...
"KARAİSALI KURULTAYI" TOPLANMALI - 06/07/2021
Kurultay ,bir kurumun, bir derneğin; ya da bir siyasal partinin temel işlerinin görüşüldüğü, belli sürelerle; ya da gerektikçe yapılan genel toplantı, genel kurul demek veya diğer bir tarifle eski Türk devletlerinde, temel sorunları görüşüp karara ba
HEPİMİZ CENNETLİK OLURDUK - 13/05/2021
İddia ediyorum hepimiz cennetliğiz.
KA KA KA - 22/04/2021
Karaisalı ,Kozan ,Kadirli. Bu üç ilçenin ilk sesleri KA KA KA. Yani Adana için zehir;panzehir misali.Bu formül bir makro milliyetçilik değil,şehrin kurtuluş recetesidir.
DENEMEYİ DENİYORUM - 09/04/2021
Herkes görevini yapıp gidecek bu dünyadan, kimi kahpelik yaparak;kimi fakir fukaralığı; garip gurabalığı ile kimi yiğitlik yaparak...
 Devamı
AlışSatış
Dolar13.583713.6381
Euro15.205315.2662