Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam0
Toplam Ziyaret899174
HABER VİDEOLARI
Yılmaz Aydoğan
yaydogan33@gmail.com
ÖNCESİYLE, SONRASIYLA ‘15 TEMMUZ 2016 KALKIŞMASI’ - 5
17/09/2018

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE KUMPASLAR 

ABD büyükelçisi Edelman’ın Wikileaks belgeleri arasında yer alan 2004’teki kriptosunda Türk Genelkurmayı içindeki hizipler şöyle sınıflandırılmıştı: 

“Birincisi, Türkiye’nin stratejik çıkarının, ABD ve NATO ile sıkı bağlarını sürdürmek olduğunu, istekli olsa da olmasa da kabul eden ‘Atlantikçiler’. 

İkincisi, ABD ile bağları sürdürme ihtiyacına öfkelenen, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkan, kimseye güvenmemeyi (Irak topraklarında kurulacak bağımsız bir Kürt Devleti’ni destekleme niyetinden emin oldukları ABD de buna dahil) yeğleyen ve Kemalist devletin tavizsiz biçimde korunmasında ısrar eden katı  ‘Milliyetçiler’. 

Üçüncüsü de, ‘Avrasya’ konseptinin, Rusya’nın egemenliğindeki tabiatını kavramaksızın, uzun zamandır ABD’ye bir alternatif arayan ve Rusya’yla ya da Rusya ile İran’ı veya Rusya ile Çin’i içine alan iyi tanımlanmamış bir gruplaşma ile daha yakın ilişkiler kurmayı düşünen ‘Avrasyacılar’.” 

Bundan sonrasını biliyorsunuz: ABD, ordunun ve bürokrasinin içindeki kendisine karşı hizipleri tasfiye için düğmeye basıyor. İktidardaki AK Parti ve ortağı Gülen Cemaati eliyle 2007’de başlayan sürecin Balyoz, Ergenekon ve Askeri Casusluk davaları ile yüzlerce general ve amirali, subayı, üniversite hocasını nasıl devre dışı bıraktığını çok iyi biliyoruz. 

Kumpas davalarının savcı ve hâkimlerinin tamamını bugün FETÖ cü olarak ya kodese almışız, ya kaçmışlar aramaktayız. “Ben bu davaların savcısıyım!” diyen kişi ise şu anda Devletin Cumhurbaşkanı. … 

Türk Ordusu’nun kozmik odasına girilerek “Türkiye'ye dönük işgale karşı sivil direnişte kullanılacak yapılanmanın deşifre edilmesi” ve FETÖ marifetiyle ABD istihbaratına iletilmesi, Türkiye'nin bağışıklık sistemini yok etmeye yönelik bir girişimdi. 

Ardından 2010 yılındaki Anayasa değişikliği ile Yargı’nın, “Amerikan çıkarlarının savunulması amacıyla eğitilip yetiştirilmiş”  Fetullah Gülen çetesine teslimi gerçekleşir. 

Balyoz, Askeri Casusluk ve Ergenekon gibi Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik operasyonlar ile “Kürt açılımı, Ermeni açılımı” gibi süreçler; siyasi iktidarın “müdahale edilmesin” talimatı altında, askerin ve polisin eli kolu bağlanıp, Doğu ve Güneydoğu illerinde PKK militanlarınca yığınak yapılmasına göz yumulması; hendekler kazılarak kurtarılmış şehirler oluşturulması, doğrudan doğruya, BOP haritasının hayata geçirilmesine hizmet eden gelişmelerdir. 

Tüm bunlar Sevr'deki hedefler ile de birebir örtüşmektedir. Sevr Belgesi’nin 68.nci maddesinde dayatılan “askeri liselerin kapatılması, harp okulları eğitim sisteminin değiştirilmesi” yüz yıl sonra da olsa, malum kalkışma sonunda uygulamaya konmuş bulunmaktadır. 

“Biz ki, Emperyalizmin bölge planlarındaki hedef ülkeyiz!” 

Bu gerçek karşısında,  “birden fazla tehdidi karşılayabilecek, belli sayıda ve yetenekli bir askeri varlığımızın olması” kaçınılmaz şarttır!

………………………………. 

Son üç bölümde anlatılanlar 15 Temmuz Kalkışması’na giden yolun parke taşlarıdır. !5 Temmuz’un yolu böyle inşa edilmiştir. 

Büyük Ortadoğu Projesi’ni, AK Parti’nin kuruluş hikâyesini, BOP un eş başkanlığı övünmelerini, Gülen Cemaati’nin iktidar ortaklığını, sahte delillerle TSK mensuplarına yapılan operasyonları, ordudan atılmaları ve atılanların yerine yapılan atamaları, polisin-ordunun-yargının ele geçiriliş öyküsünü öğrenmeden, bilmeden, anlamadan ve hatırlamadan, 15 Temmuz Kalkışması doğru anlaşılamaz! 


DEVAM EDECEK.149 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SİYASİ AYAK 4: TÜRK DEVLETİNE KARŞI KALKIŞMALAR (2) - 13/12/2019
Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dönemi:
SİYASİ AYAK 3: TÜRK DEVLETİNE KARŞI KALKIŞMALAR - 09/12/2019
15 Temmuz’u farklı adlarla tanımlayanlar var. Kimi onu bir “Darbe teşebbüsü”, kimi “Hükümete yönelik bir darbe”, kimi “Devlete karşı bir kalkışma/isyan”, kimi de “Türk Milleti’nin birliği ve bütünlüğüne yönelik iç savaş çıkartmayı amaçlayan saldırı”
SİYASİ AYAK 2: YANLIŞ ALGI, YANILGI - 06/12/2019
Toplumumuzdaki genel beklenti, eğer “siyasi ayak ortaya çıkarsa tüm karanlık noktaların aydınlanacağı ve FETÖ tehdidinin yok edilebileceği” yönündedir. Sistemli biçimde, “siyasi ayak ortaya çıkartılırsa bu hesabın artık kapanacağı” algısı yayılıyor.
SİYASİ AYAK - 28/11/2019
Son aylarda toplumumuzda ve özellikle siyasi çevrelerde bir tartışmanın süre gitmekte olduğuna tanıklık etmekteyiz.
SONUMUZ ‘KUVEYTİN İŞGALİ’NE BENZEMESİN - 10/10/2019
Yakın Tarihten Bir Kesit:
ALGILAR OLGULAR - 06/10/2019
Geçen hafta Haber Türk TV’de Fatih Altaylı’nın programına çıkan İyi Parti Genel Başkanı Sa
ÇÜRÜMÜŞLÜK -2- - 03/10/2019
(BİR ÖNCEKİ YAZIMIZIN DEVAMIDIR)
ÇÜRÜMÜŞLÜK - 29/09/2019
Diyarbakır’a 4 Haziran 1991 Salı günü mesai bitiminde ulaştık. Yerlerine atandığımız arkadaşlar henüz görevden ayrılmadıkları için vali yardımcısı konutları boşaltılmış değildi.
MAFYA BABASINA SİLAH TAŞIMA RUHSATI - 15/09/2019
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi diğer Vali Yardımcısı arkadaşım Osman Acar Sayın Vali’den bir haftalık izin alarak ayrılınca, yokluğunda onun görevleri de benim üzerime kaldı.
 Devamı
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716