Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret1242821
HABER VİDEOLARI

Karaisalı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gençlik ve Kültür Evi koordinatörlüğünde ilçe sınırları içerisindeki 8. sınıflara yönelik ücretsiz LGS deneme sınavı yapıldı.

Bünyesinde açtığı Gençlik ve Kültür Evi kapsamında üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz şekilde YKS kursu veren Karaisalı Belediyesi bu defa lise sınavlarına hazırlanan öğrenciler için ücretsiz deneme sınavları yapıyor.

İlçe genelindeki okullarının 8. sınıflarında okuyan ve Liselere Geçiş Sınavı’na hazırlanan 243 öğrenci için LGS deneme sınavı gerçekleştirildi. Sınav müfredatına uygun şekilde gerçekleştirilen deneme sınavında öğrenciler sınava kendi okullarında girdiler.

Eğitime ve Öğrencilerimize Desteğimizi Sürdürüyoruz

Öğrencilere sınav deneyimini yaşatmak için deneme sınavlarını sürekli yapacaklarını belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, "Karaisalı Belediyesi olarak eğitime ve öğrencilerimize desteğimizi eksik etmiyoruz. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Gençlik ve Kültür Evi’nde öğrencilerimize ücretsiz olarak YKS kursu veriyoruz. Bunun yanı sıra Gençlik ve Kültür Evi koordinatörlüğünde okullarımızda lise sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize ücretsiz olarak deneme sınavları yapıyoruz. Öğrencilerimizin özgüven sahibi olması, başarıyı yakalayabilmesi için deneyim kazanması gerekiyor. Yaptığımız bu deneme sınavları öğrencilerimizde ki heyecanı yatıştıracak, üzerlerindeki baskıyı azaltacak bir hazırlık, bir antrenman olacak. Umut ediyoruz ki deneme sınavları öğrencilerimizin başarısına katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.131 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar13.764413.8195
Euro15.539415.6017