Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam332
Toplam Ziyaret1211652
HABER VİDEOLARI

Demirdağ,“Buradan devamlı söylüyoruz. Bunları söylerken de hicap duyuyorum, gerçekten utanıyorum. Dünyada en kutsal şey, ekmek ve emektir. Emek veren bir kişinin ekmeği ile oynamak, dünyada en kötü bir yönetim bicimidir” dedi.Vahit Şahin

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Aladağ Belediye Başkanı ve Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Akgedik başkanlığında toplandı.

Gündem dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, işten çıkarmalara, Adana’nın trafik ve peyzaj sorununa ve işçi alacakları konusuna değindi. Demirdağ, “Bizim amacımız emeği ile ekmek kazanan kişileri, işten atmadan kazanmak ve verimliliğini sağlamaktır. En son şey, eğer yüz kızartıcı bir suç ise, onu değerlendirirsiniz. Demek istediğim şudur ki, bırakın artık çalışanlarla uğraşmayı, ekmekle oynamayalım” dedi.

Enerjinizi şehrin sorunlarına harcayın diye her zaman söylediğini kaydeden Demirdağ, “Pazartesi okular açıldı, trafik kilitlendi. Başkanım bu trafik sorunu ne olacak, ne yapacağız? Vatandaş mağdur. Mustafa Kemal Paşa, Denizli-Narlıca Yeşilevler etabı bitsin. Ayrıca Türkmenbaşı-Havaalanı kavşağı-Denizli etabı bitse trafikte çok rahatlama olacak. Bir daha söylüyorum, Denizli Mahallesi’nde eski sağlık ocağında yol ortasında bir adet elektrik direği var. Bu hala kaldırılamadı. Bu bile kalksa orada bir rahatlama olacak. Yine çok kez söyledim, o güzelim çimler bakımsız, özelikle Optimum kavşağı ve İstasyon meydanı çok kötü. Ağaçlar bakımsız. Baharda budama yaptık. Öyle bıraktık, bakımı yok. Yeni çıkan alt sürgünleri temizlenmezse hem yayalar hem de ağaçlarda şekil bozukluğu oluşuyor. Türkmenbaşı’nda bir adet keçiboynuzu var, yani harnup ağacının acil budanması gerekiyor. Kaldırımdan yürüyen herkese kafasını çarpıyor. Bu vatandaşların talebidir.“

Demirdağ konuşmasının son bölümünde işçi alacaklarını gündeme getirerek, ”Bayram paralarını, maaş farklarını bir de sözleşmelilerin alacakları kaldı. Bunları bir an önce ödeyelim, çalışan arkadaşlarımızın mağduriyeti gitsin” şeklinde konuştu.

Daha sonra gündemlere geçildi. 6 madde ilgili komisyonlara havale edilirken 8 komisyon maddesi ise oy birliği ile kabul edildi. Adana Büyükşehir Belediye Meclisi çalışmalarına yarın saat 13.00’te devam edecek.

 79 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar8.81788.8531
Euro10.345310.3868