Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam1218
Toplam Ziyaret1128917
HABER VİDEOLARI

Dört ressamdan "Yalanlar, Talanlar ve Mülteciler "sergisi

Nedim Ataman, Saliha Yeşilköy, Sibel Çakar ve Mehmet Nuri Börüban tarafından açılan karma sergi 75. Yıl Sanat Galerisi'nde görülebilecek.


"Yalanlar, Talanlar ve Mülteciler "resim sergisi Adana'da açıldı.
Toplam 47 eserden oluşan Nedim Ataman, Saliha Yeşilköy, Sibel Çakar ve Mehmet Nuri Börüban'ın eserleri Adana Atatürk Parkı içindeki 75. Yıl Sanat Galerisi'nde görülebilecek.
Sergideki eserleri hakkında bilgi veren Ressam Nedim Ataman, sanatçının her insan gibi çağının ve ülkenin yaşadığı politik oyunlarından, ekonomik sorunlarından etkilenmesinin doğal alacağını belirterek, "Bu sorunlar, kovalayıp, sarıp sarmaladığında, belki bir çıkış yolu olarak tuvallerine yansıyor. Her düşünen ve araştıran beyin için, sorunlara cevap arayanlar için bir pencere açtığımı sanıyorum" dedi.
Her resmin boş tuvalde taslaksız ve çizimsiz oluşan resim coşkusunun sınır tanımayan bir serüven olduğunu ifade eden Ataman, "Her yeni başlangıç sanatsal süreç için çok önemlidir. Farklı ve ayrıntılı tarihsel bir anlatım atak ve biçimsel yönden fevkalade gerilimli yapıtları ortaya çıkarmaktadır. Aşk da dahil olmak üzere hiçbir duygu munis değildir, bu duygular beynimin girintilerindeki kasırgaların izi olsa da, asıl resmin konusundan verdiği mesajdan kaynaklanmaktadır" diye konuştu.

17 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar8.05188.0840
Euro9.64579.6843