Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret1034636
HABER VİDEOLARI

Çelik, Perinçek'in iddiasına "saçma sapan" dedi

Doğu Perinçek'in, Terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan'ın televizyona çıkarılacağı iddiasına AKp Sözcüsü Ömer Çelik, "Saçma sapan bir iddiadır" dedi.

Çelik, "Doğu Perinçek, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın televizyon kanallarına çıkartılacağını ve ateşkes çağrısı yaptırılacağını iddia etti. Bu iddiaları nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna, şu cevabı verdi:

"Bu konunun bizle ilgisi yok. Bu konu kim tarafından gündeme getirilmişse ona sormak lazım. Böyle bir şey söz konusu değil. Saçma sapan bir iddiadır. Bunu gündeme almak da bizi, hiçbir şekilde söz konusu olmayan bir şeye cevap veren durumuna düşürür. Söz konusu olan terör örgütünün başıdır, cezasını çekmektedir."
"Azerbaycan tarafı savaş sürecinde Türkiye'nin de masada, görüşmelerde olması gerektiğine dikkat çekti. Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin yeni bir pozisyon alma durumu söz konusu olabilir mi, diplomatik atağa geçilebilir mi?" sorusuna Çelik, "Azerbaycan tarafının, Türk tarafının masada yer almasını arzu etmesi sürece olumlu katkı yapmak açısındandır. Türkiye, dünyada pek çok çatışma noktalarında engin bir müzakere deneyimine sahip." yanıtını verdi.
Türkiye'nin, Azerbaycan'ın yanında olduğunu, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü savunduğunu ve Azerbaycan'ın yaptığı işin vatan savunması olduğunu vurgulayan Çelik, şu değerlendirmede bulundu:
"Masayı kuranların, masayı yanlış kurdukları nerede görüldü? Ateşkes birkaç saat içerisinde Ermenistan tarafından ihlal edildi. Dolayısıyla masanın kurulmasında demek ki bir yanlışlık var. Türkiye'nin buradaki güçlü desteğini, sanki Türkiye savaşın fiili bir parçasıymış gibi göstermeye çalışanlar konuyu başka yere çekmeye çalışıyorlar. Biz Ermenistan tarafında savaşın fiili parçasının kimler olduğunu net bir şekilde görüyoruz. PKK terör örgütünden birtakım yabancı devletlerin istihbarat faaliyetlerine kadar her şey var orada. Dolayısıyla Türkiye bu konuya olumlu katkı verebilecek yüksek bir kapasiteye sahiptir. Gerçekten çatışma dursun isteyenlerin, anlamlı bir noktaya varılsın isteyenlerin, aslında Türkiye'nin masada bulunmasını arzu etmesi gerekir. Böyle bir şey olduğunda Türkiye hazırdır."

72 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar7.79717.8283
Euro9.23239.2693