Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret999069
HABER VİDEOLARI

Mehmet Tevfik Utku’dan 3. Kişisel sergi

Yüreğir Seçim Müdürü Ressam Mehmet Tevfik Utku’nun resim sergisi 20 Şubat 2020 tarihine kadar 75. Yıl sanat Galerisi’nde açık kalacak.Yüreğir Seçim Müdürü Ressam Mehmet Tevfik Utku üçüncü kişisel resim sergisini açtı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 75. Yıl Sanat Galerisi’nde açılan sergisi hakkında konuşan Mehmet Tevfik Utku, çok eski yıllardan beri resme karşı yetenekli olduğunu bildiğini, Mersin Güzel Sanatlar Atölyesinde İlhan Çelik’ten yardım aldığını, resimlerinde karakalem, pastel ve yağlı boya tekniklerini kullandığını söyledi. Utku, Tarsus Ressamlar Derneği üyesi olduğunu da ifade ederek, bugüne kadar 3. karma sergi ve bugün de 3. Kişisel serginin açtığını belirtti. Uzmanların kendisinin dışa vurumcu ve biraz da hiper realizme kaçtığını söylediklerini kaydeden Ressam Mehmet Tevfik Utku, klasik resim tarzını çok sevdiğini söyledi.

Sergi açılışında Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı sanatçılarından Şencan Laçin Bala akardiyon çalarken Bala’ya “Nazende Sevgilim” şarkısı ile ünlü olan Figen Genç de eşlik etti.

Açılışa Mehmet Tevfik Utku’nun öğretmen eşi Nezahet Utku ve oğlu Onat Utku’da destek verdi.

Yüreğir Seçim Müdürü Ressam Mehmet Tevfik Utku’nun resim sergisi 20 Şubat 2020 tarihine kadar 75. Yıl sanat Galerisi’nde açık kalacak.

221 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar7.26107.2901
Euro8.58788.6223