Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam454
Toplam Ziyaret897494
HABER VİDEOLARI

Akay, “Borçtan rahatsız değilim”

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, "Belediyeyi teslim aldığımda rakamları görünce hiç şaşırmadım. Belediyenin bu borcu, üzerinden kalkılmayacak bir borç değildir. Borçların karşılığında alacaklarımız var. Çünkü Seyhan Belediyesi’nin geçmişte ço

Vahit Şahin

 Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Meclisin Ağustos ayının birinci oturumunda açıklanan 140 milyon liralık borç için, “Bu borçtan rahatsız değilim” dedi.

Seyhan Belediye Meclisi Başkan Akif Kemal Akay ve katipler Duygu Ayçe Atikaslan ve Sultan Zeynep Erciyes Başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmalarda söz alan AK Parti Grubu Başkanvekili Yalçın Limoncu, Başkan Akay’ı Ağustos ayının dördüncü oturumunda görmekten dolayı son derece mutlu olduğu belirterek, Başkanın cevaplaması için üç soru yöneltti.  Limoncu, Akay’a 140 milyon lira borçla karşılaşınca ne hissettiğini sordu. Akay, “Belediyeyi teslim aldığımda rakamları görünce hiç şaşırmadım. Belediyenin bu borcu, üzerinden kalkılmayacak bir borç değildir. Borçların karşılığında alacaklarımız var. Çünkü Seyhan Belediyesi’nin geçmişte çok büyük hizmetleri oldu” dedi.

Limoncu daha sonra Seyhan Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Funda Buyruk’un, cezaevinde yatan terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ı öven HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a methiyeler düzdüğünü bilip bilmediğini sordu. Akay ise, “Temel görevimiz Adana kentinde refah içinde yaşayan insanların sayısını artırmak olduğunu bilirsek daha yararlı oluruz. Geçmişte kalırsak hata yapmış oluruz. Çok fazla yol alamayız. Birlikte olmanın hazzını yaşayamayız. İnsanız, beşeriz, şaşarız. Bu toplum birbirini suçlamaktan çok çekti” dedi.

Yeni kurulacak olan 3 müdürlüğün ise hangi başkan yardımcılarına bağlanacağı üzerinde çalışmalar yaptıklarını söyleyen Akay,  kısa, orta ve uzun vadede gerçekleştirecekleri projeler hakkında da açıklamalarda bulundu.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Seyhan Belediye Meclisi çalışmalarına 9 Ağustos 2019 Cuma günü saat 09.30’da devam edecek.

201 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.74385.7669
Euro6.37606.4016