Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret980960
HABER VİDEOLARI

Karaisalı’da Muhtarlara Eğitim

Karaisalı Kaymakamı Selami Korkutama:,“Yeni ve yeniden seçilen muhtarlarımızın yetki ve görevleri ile yasal sorumluluklarının hatırlatılması, muhtarlarımızın yaptığı görevleri daha bilinçli yapmalarını sağlayacak ve kamu kurumları ve vatandaşlarımız

Vahit şahin

Karaisalı’da 31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminde yeni ve yeniden seçilen muhtarlara muhtarların görev, yetki ve sorumlulukları ve muhtar bilgi sistemi hakkında sunumlar gerçekleştirildi.

Karaisalı Kaymakamlığı’nca, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatları gereğince mahalle muhtarlarına yönelik olarak Karaisalı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda ‘Muhtar Eğitimi’ yapıldı. 

Karaisalı Kaymakamı Selami Korkutata, muhtarlarla yapılan toplantıda yaptığı konuşmasında, “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda, yeni ve yeniden seçilen muhtarlarımızın yetki ve görevleri ile yasal sorumluluklarının hatırlatılması, muhtarlarımızın yaptığı görevleri daha bilinçli yapmalarını sağlayacak ve kamu kurumları ve vatandaşlarımız arasındaki bağı güçlendirecektir. Kaymakamlığımızca gerçekleştirilen toplantı münasebetiyle yeni seçilen ve görevlerini tazeleyen muhtarlarımıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum” dedi.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi sonrası seçilen muhtarların büyük çoğunluğunun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Karaisalı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Muhtarların Görev, Yetki ve Sorumlulukları ve Muhtar Bilgi Sistemi hakkında sunumlar gerçekleştirildi.
Sunumların ardından muhtarların mahallelerine ait istek, talep ve önerilerinin dinlenmesiyle toplantı sona erdi.

184 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113