Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam99
Toplam Ziyaret808062
HABER VİDEOLARI

Gaziantepliler Derneğinden THM Korosu konseri

Adana’da kurulu bulunan Gaziantep ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği baharı Türk Halk Müziği Korosu konseri ile karşıladı.Vahit Şahin

Adana’da kurulu bulunan Gaziantep ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği baharı Türk Halk Müziği Korosu konseri ile karşıladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşen konseri Meral Uysal sundu. Konser öncesi kısa bir açış konuşması yapan Gaziantep ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Osman Kaplan, misafirlere hoş geldiniz derken, koroya da başarılar diledi.

Şef Filiz Işık’ın yönettiği koroda Murat Sanalkar, Ali Gören, Hasan Butuk, Emre Behmen, Tolga Kara, Veysel Başözdeş, Barbaros Elkan, Tayfun Arıkoğlu, Ferhan Gültekin, Alican Leblebici, Emre Bakırkal ve İbrahim Başözdeş saz icra heyetinde görev aldı.

İki bölüm halinden sunulan konserin ilk bölümünde 17 türkü, ikinci bölümde ise 15 türkü icra edildi. Dernek Başkanı Osman Kaplan, sahneye davet edilerek Gaziantep yöresine ait bir barak havası söylerken, Aliye Kocakaplan, Derya Deniz Tung, Fatma Gecili, Gül Akyar, Gönül Büyükardeş, Hatice Kara, Hazel Aktan, Müzeyyen İşcan, Nazan Akköse, Nevin Özcandan, Sabahat Çalışkan, Sevim Özdek, Zübeyde Özen, Abbas Dehmen, Ali Özgüven, Barbaros Elkan, Ergün Akpınar, Halit Dağdeviren, Hasan Karasaç, Mehmet Özdek, Murat Sanatkar, Nejdet Hügül, Ökkeş Özpınar ve Tayfun Arıkoğlu koroda yer aldı.

Konser, İzmir Marşının çalınmasının ardından Dernek Başkanı Osman Kaplan’ın Koro Şefi Filiz Işık’a  plaket ve çiçek takdimi ile son buldu.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
77 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
29° 36° 21°
AlışSatış
Dolar6.12096.1454
Euro6.81796.8452