Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam94
Toplam Ziyaret808057
HABER VİDEOLARI

Deniz Ulaşlı Atlı’dan ilk resim sergisi

Mersin’de öğretmenlik yapan Deniz Ulaş Atlı Adana’da ilk kişisel resim sergisini açtı. Adana Ressamlar Derneği Sanat Galerisinde 18 eserden oluşan ve adına Kırmızı Kitap denilen sergi bir hafta süreyle açık kalacak.

 Vahit Şahin

Mersin’de öğretmenlik yapan Deniz Ulaş Atlı, Adana’da ilk kişisel resim sergisini açtı.

Adana Ressamlar Derneği Sanat Galerisinde, ilk defa kişisel sergi açan Deniz Ulaş Atlı, daha önce karma sergilere katıldığını ancak ilk olarak kişisel bir sergi açtığını belirterek, 29 yaşında Diyarbakır doğumlu olduğunu ve Mersin’de özel bir okulda öğretmenlik yaptığını söyledi. Resme küçük yaştan beri başladığını ifade eden Atlı, klasik sanatlarla ilgili olarak ilk başta Diyarbakır Güzel Sanatlar Lisesi’ne gittiğini, ondan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sanat Fakültesinde öğrenimini sürdürdüğünü kaydetti. Atlı, “Bu sergilediğim eserler 3 yıllık bir çalışmamım üründür. Bunları yaparken analitik psikolojinin kurucusu olarak kabul edilen Carl Gustav Jung’tan etkilendim. Tüm dünyanın, psikoloji ve psikiyatriye bakış açısında büyük yenilikler yapan İsviçreli psikiyatrın Kırmızı Kitabı’nı okumuştum. Sergimin adını da o yüzden Kırmızı Kitap koydum. Jung’un çok önemli bir kitabı olduğu için ona atıfta bulunmak istedim. Bu çalışmaları bir ayna gibi düşünün. Burada daha çok sıkıntısı olan insanlar dışında, bir öteki yanımızla da ve yüzleşmek istedim. Yaşadığımız, üzerimize gelen sıkıntıları hatırlatması istediğim için öyle çizdim. Ayrıca ek olarak soyut çalışmalar da yaptım” dedi.

Serginin açılışına Adana Ressamlar Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Adana Ressamlar Derneği Sanat Galerisi’nde 18 eserden oluşan ve adına Kırmızı Kitap denilen sergi bir hafta süreyle açık kalacak.

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
74 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
29° 36° 21°
AlışSatış
Dolar6.12096.1454
Euro6.81796.8452