Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam84
Toplam Ziyaret815751
HABER VİDEOLARI

Doçent Hüseyin Sönmez’den resim sergisi

“Defterler, anı taşırlar.“Sergide yer alan resimlerin çoğu, doğa karşısında deftere tutulan notların seçkilerinden oluşmaktadır. Kimi zaman karakalemle, çoğu zamanda mürekkep uçlu kalemle çizilmiş ve suluboyayla renklendirilmiştir"
VAHİT ŞAHİN

 Doç.Dr. Hüseyin Sönmez, notlarından oluşturduğu resim sergisini Adanalılarla paylaştı.

Adana Ressamlar Derneği’nin AÇS Sanat Galerisi’nde sergi açan Doç. Dr. Hüseyin Sönmez,  “Mersin, Ankara’dan sonra bu sergi, defterler sergilerimin üçüncü süsünü oluşturmaktadır” dedi.

Doç. Dr. Hüseyin Sönmez,  “Sergide yer alan resimlerin çoğu, doğa karşısında deftere tutulan notların seçkilerinden oluşmaktadır. Kimi zaman karakalemle, çoğu zamanda mürekkep uçlu kalemle çizilmiş ve suluboyayla renklendirilmiştir. Bu notlar, gezilip görülen yerlerden, deniz uyurken, ya da onu beklerken, masa üzerine konulmuş iki turpun, inadına yaşamak isteyen kaktüsün, narin bir gül yaprağının deftere düşmüş izleridir. Defterler, anı taşırlar” dedi.

Hüseyin Sönmez,1966’da Kayseri’de doğdu. 1985 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim İş Bölümü’nü bitirdi. Diyarbakır ve Tekirdağ’da resim öğretmeni olarak çalıştı. 1993 Yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne öğretim görevlisi olarak atandı. 2003 Yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sanatta yeterlik aldı. Halen Mersin Üniversitesi'nde Doçent olarak çalışıyor. Yurt içinde on altı kişisel sergi açtı, birçok karma sergiye katıldı ve iki adet ulusal düzeyde ödül aldı.

Hüseyin Sönmez’in sergisi AÇS Sanat Galerisi’nde 24 Aralık 2018 tarihine kadar açık kalacak.


 

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
63 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Anlık
Yarın
27° 33° 20°
AlışSatış
Dolar5.87855.9021
Euro6.62706.6535